Wpis z mikrobloga

Pobierz
źródło: Bez tytułu

Czy zadowalają ciebie e wyniki u somsiada i rosnące poparcie wobec slużby wojskowej?

  • tak 16.4% (10)
  • jeszcze jak (należy im się, niech się pomęczą) 4.9% (3)
  • tak ( DE, UA, SK, muszą nas obronić) 8.2% (5)
  • podoba mi się, byle nie u nas 6.6% (4)
  • lekko negatywna tendecja, pokusa będzie silna 3.3% (2)
  • nie (starzy decydują o naszym życiu) 19.7% (12)
  • Nie (zastanawiam się gdzie wyjechać) 11.5% (7)
  • Ręce precz od naszej wolności!! 18.0% (11)
  • Nie wiem, nie mam zdania 11.5% (7)

Oddanych głosów: 61

  • 5
@Lukardio: osobiście uważam, że każdy sprawny powinien odbyć krótkie, a treściwe przeszkolenie. Do miesiąca, nawet w rozbiciu na 2x2 tygodnie czy 4x1 tydzień ale intensywnie i z sensem. Musztry jedynie tyle by przysięgę złożyć w miarę ładnie. Żadnych głupich tematów w stylu ochrona środowiska n JW.
BHP, podstawy MPHKZ, podstawy regulaminu i w pole - taktyka i ogniowe.
Kto będzie chciał iść na zawodowego ten się doszkoli. Reszta w razie W
Jeśli ludzie nie chcą z własnej woli walczyć i ginąć za państwo to tylko świadczy o jego znikomej wartości.


@HrabiaTruposz: problem w tym, że w wojnie obronnej nie walczysz za państwo, a w obronie innych wartości - rodziny, bliskich, generalnie społeczeństwa i wolności oraz nawet tradycji (i to nie tylko narodowej czy religijnej, ale nawet rodzinnej - spotkań, wyjazdów, które dana rodzina organizuje cyklicznie).
Oczywiście za wojnę odpowiadają decyzje państwa (polityczne),
Wyłącznie wojsko zawodowe, brak przymusowej mobilizacji.


@HrabiaTruposz: To szykuj się na opłacanie jakiś 300 - 500 tyś żołnierzy z przywilejami emerytalnymi. Trzeba ich wyposażyć i kupić sprzęt. Do tego muszą powstać nowe jw na terenie kraju. Czyli trzeba budować. Czym za to wszystko zapłacisz?