Wpis z mikrobloga

W ostatnim czasie wieczorami czesto mam jakies stany depresyjne i troche lęku. Tak ze aby przed tym uciec prokrastynuje zajmujac mysli czytając wypk albo ogladajac jakies głupoty na youtube i ostatecznie wychodzi ze nic nie robie i tak dzien w dzien.

Mam wrazenie że czasami wpadam w takim "karuzele spiergdolenia" z ktorej bardzo ciezko mi wyjść jesli juz na nią wejde

#prokrastynacja #depresja #psychologia #psychiatria #wyznaniaessos
  • 14
Możesz mi zrobić taka terapie?


@essos: nie jestem terapeuta ale moge polecic psychoterapie w nurcie poznawczo behawioralnym

mam tyle tych problemów, ze jakbym sie zaczal leczyc to chyba bym nie wychodził od psychologa


@essos: na terapii zbierzecie je wszystkie, porobicie sobie takie kółka, a potem zdecydujesz ktorymi chcesz sie zajac i w jakiej kolejnosci
nie jestem terapeuta ale moge polecic psychoterapie w nurcie poznawczo behawioralnym


@Wychwalany: Pewnie nie z moich okolic, ale mozesz mi powiedzieć, to chociaż sobie cene sprawdze z ciekawości
@essos: szukaj w swojej okolicy psychoterapeuty który pracuje w nurcie poznawczo behawioralnym. Pewnie wystarczy wpisac w google "terapia poznawczo behawioralna wrocław" itp

we Wrocławiu ceny 160-250 zl/h
@Wychwalany: Szukajac w google kogoś w okolicy, pod frazą "terapia poznawczo-behavioralna", znalazlem tylko jedną psychoterapeutke (jest z mojej wsi, wiec niei tak bede sie jej zwierzał), a reszta wyglada na psychologów.

A terapia online ma sens?
A terapia online ma sens?


@essos: w wiekszosci przypadkow ma sens, tylko wczesniej zweryfikuj kompetencje, najlepiej jakby terapeuta mial certyfikat szkoly terapii lub ukonczona taka szkole.

Czyli szukasz kogos kto ukonczyl 5-letnie studia z psychologii klinicznej a potem poszedl na 4-letnia szkołę terapii i ewentualnie po tej szkole ubiegał się i uzyskal certyfikat terapeuty.

np. https://www.pttpb.pl/strefa-pacjenta/licencjonowani-terapeuci/
@Wychwalany: A myslisz ze ile tych godzin moze byc potrzebne? Bo sie zastanawiam ile mnie moze to kosztować.

Ale i tak nie wiem czy sie zdecyduje, bo czuje psychiczne opory rpzed spowiadaniem sie obcej osobie
@essos: Chociaż nie. Ona glownie gada o braku motywacji przez brak dopaminy. A ja czesto sam nie wiem czemu nie robie tego co najwazniejsze (ale czesto jakby neiwygodne dla mózgu), tylko albo zajmuje sie głupotami (jak ogladanie czegos n yt), ablo robie cos niby przydatnego, ale mniej waznego, bardziej cos co powinno byc "poboczne", a wchodzi na peirwsze tory, przez to ze jest łatwe. Tak ajk np. w postatnich dniach. Powinienem
@essos duze i trudne zadania najlepiej rozkladac na bardzo male i powoli je robic i skreslac z listy. rozpisz sobie na krok oo kroku co trzeba zrobic zeby miec aktualne cv. dobra metoda jest robienie tego od tylu. wyobraz sobie jak to cv ma wygladac i rozpisuj od tylu co musialo byc zrobione zeby tak wygladalo. zamiast jednego zadania będziesz mial 30 malych które w krótkim czasie krok po kroku będziesz robil.
@Wychwalany: @Wychwalany: Hmm, ale czesto jest tez tak, ze nie wiaodmo jak rozpisac zadanie, bo nie wiadomo jak ma wygladąc. Nawet na przykladzie tego cv. Nie rozpisze sobie dokladnie jak ma wygladac, bo to wychodzi w praniu.

Aczkolwiek wydaje mi sie ze dla mnie to nie jest rozwiazaniem, bo problem chyba lezy gdzies indziej. Generalnie nie jest łatwo opisac o co mi chodzi, bo sam dokladnie nie wiem, dlatego po