Wpis z mikrobloga

Potrzebuję pomocy w autocadzie. Nie wiem jak wstawić obiekt (prostokąt z zaokrąglonymi narożnikami) pomiędzy dwoma prostymi, tak aby był styczny do tych prostych. Ktoś ma jakiś pomysł? AutoCAD 2023
#autocad
  • 10
@Jad0wity: z tego co rozumiem chodzi o matematyczną dokładność, wiec bez lispów tego chyba nie ruszysz, a w tym nie pomogę, ale na chłopski rozum zrobiłbym to tak

znam pole czerwonego

czerwone jedynym punktem styku przesuwa się po skrajnie prawej niebieskiej

środkowa niebieska jest granicą ucięcia

znajdź punkt na skrajnej prawej gdzie pole czerwonego = pole wyjściowe, jadąc od dołu

a najlepiej zignoruj ten wysryw i spytaj kogoś ze starszego roku
@Jad0wity dwa okręgi (o promieniu takim jak zaokrąglenie czerwonej figury) styczne do prawej linii, nowa prosta przez ich środki
dwa okręgi styczne do lewej linii, nowa prosta przez ich środki
i szukasz poziomej linii o długości czerwonego poziomego odcinka, łączącej dwie nowe proste. na jej końcach rysujesz okręgi i resztę figury.
@Jad0wity: ja bym to zrobil tak ze te prostoakty bym przeciął w srodku zeby miec 2 polowki, potem kazda z nich polaczylbym zeby byly styczne do swoich linii wiązaniem, potem jak juz by byly styczne to usunalbym wiazania, przesunął zeby sie zgadzaly na wysokosc i połączył spowrotem w prostokąty ( screen)
przemd11 - @Jad0wity: ja bym to zrobil tak ze te prostoakty bym przeciął w srodku zeb...

źródło: Screenshot 2023-03-16 134912

Pobierz