Wpis z mikrobloga

Chcę wyremontować kuchnię i mam taki plan:
1) Podłączenie prądu 3 fazy
2) usunięcie gazu
3) remont
Finalnie chcę kuchenkę z piekarnikiem w zabudowie. Ale przed remontem nie chcę kupować zabudowy. Da się użyć czegoś jako prowizoryczna, tania tymczasowa zabudowa pod kuchenkę i piekarnik?
#pytanie #remont
  • 9
@kaspah Matematyka nie jest twoją mocną stroną. ok. 10 groszy kosztuje zagotowanie pół litra wody, bo tyle trzeba mieć minimum w czajniku. Liczę realny koszt kWh. No niech będzie 8 groszy. Przy dwóch osobach to 6-8 zagotowań dziennie. Niech będzie średnio 7. To masz ok. 60 groszy dziennie x 60 dni i już masz 36 zł do rachunku. A czasem się gotuje więcej wody i 50 zł się nazbiera za sam czajnik.
@radio_dalmacija Co niebezpiecznego jest w gazie? XD Kuchnie od lat mają zabezpieczenia. Co z tego, że usuniesz gaz, jak sąsiedzi nie.
Jakość powietrza? Czasem trzeba przewietrzyć. jak gotujesz to zawsze wypada otworzyć okno.
Klejący nalot? Jak się nie sprząta, to się klei. Tylko to nie od gazu się klei, a z brudu. Z gotujących potraw paruje tłuszcz i łączy się z kurzem. Przy gotowaniu na indukcji też to zjawisko występuje.
Estetyka? A
@epicentrum_chaosu no fajnie, takiej manipulacji jak u Ciebie to by się nie jedna tv nie powstydzila. podałeś 36 zł ale na dwa miesiące a nie na miesiąc, czyli na miesiąc wychodzi 18 z podanych przez Ciebie 50, czyli dokładnie 36% tego co wskazales, także do wspomnianych 50 zł jeszcze daleka droga.

a co do niebezpieczeństwa, to od oczywistych nieszczelności na łączeniach rur, zaworach czy gazomierzu dochodzi możliwość chociażby tego że gotującą woda
Sam czajnik elektryczny to nawet +50 zł do rachunku za prąd.


@kaspah: Przecież wyraźnie napisałem do rachunku, czyli co 2 miesiące,

a co do niebezpieczeństwa, to od oczywistych nieszczelności na łączeniach rur, zaworach czy gazomierzu dochodzi możliwość chociażby tego że gotującą woda wypłynie z garnka i zgasi płomień, natomiast gaz będzie się nadal ulatniał.


XD Kuchnie od dawna mają zabezpieczenia. Gaśnie płomień gaz jest odcinany, Prędzej ta indukcja zrobi zwarcie i