Wpis z mikrobloga

Kupiłem szklaną podkładkę pod mysz za 550 zł xDD(SkyPad 3.0). Chciałbym tylko powiedzieć, że to największe dziadostwo jakie miałem, okropnie głośna i w dodatku nowe ślizgacze w myszce po dwóch tygodniach wyglądają gorzej niż w moim starym razerze po 4 latach. Niby myszka jeździ płynniej po niej ale dla mnie to wada niż zaleta. Podkładka kompletnie nie warta tej chorej kwoty, nawet jakby 200 zł kosztowała to drugi raz bym nie kupił.
#pcmasterrace #komputery
  • 16
@Turtle1380: kilkanaście lat temu popełniłem ten sam błąd z podkładką Icemat. Była super przez pierwsze kilka dni danego kompletu ślizgaczy. Później się przerzuciłem na materiałową QcK i od tamtej pory takie same kupuję jak się zaczynają rogi odklejać. Jedna mi 3-4 lata wytrzymuje z regularnym praniem. Wymagało delikatnego przestawienia bo jednak opór jest większy niż na szklanej, ale lepsze to niż ten dźwięk zgrzytania czy wręcz przytrzymywanie z powodu zajechanych ślizgaczy.
@Turtle1380: @Drmscape2 Mam jednego i tego samego Icemata od prawie 17 lat. Fakt, jest głośniejsza niż materiałowa, ale tak się już przyzwyczaiłem, że nie zwracam uwagi. Generalnie jest niezniszczalna i można myć ją pod kranem xD.
@Turtle1380 wydałeś 550 zł bez jakiegokolwiek researchu? Ogólnie podzielam zdanie i też uważam, że szklane podkładki to zwykły bubel, ale skypad w swoim bełkocie marketingowym zaznacza, że w tym całym szaleństwie chodzi właśnie o jak najszybszy możliwy poślizg a Ty zaznaczasz, że dla Ciebie to wada xD
@Ralphs Właśnie z początku chciałem jak najszybszą podkładkę bo myślałem, że będzie lepiej ale jednak się myliłem. Poza tym robiłem research czytałem różne reddity, recenzję i każdy wychwalał więc postanowiłem sobie kupić no i okazało się największym badziewiem jakie w życiu miałem. Nie chodzi o to, że jest za śliska to najmniejszy problem pewnie bym się przyzwyczaił tylko o ten okropny dźwięk tarcia i zajechanie ślizgacze w nowej myszce po dwóch tygodniach.
@Ralphs
A co do tych materiałowych to umyłem kiedyś pod prysznicem zwykłym mydłem i podkładka zrobiła się okropnie szorstka i poszła do kosza. Więc tak średnio z tym myciem chyba że to ja coś zrobiłem źle.
@Turtle1380 Jeśli masz porządną materiałowa podkładkę to możesz jej używać przez wiele lat bez utraty poślizgu i myć ręcznie wielokrotnie. Jak się wahasz co kupić to służę poradą.
A co do mycia to nigdy zwykle mydło. Tylko i wyłącznie płyn do mycia naczyń.
@Ralphs Na razie nadal mam korsarza MM350 no ale już trochę źle wygląda i też jakby szorstka się zrobiła. Myślę, że kupie taki sam rozmiar 900x400mm tylko jakiś inny wzór.