Wpis z mikrobloga

@pastaowujkufoliarzu: Też sie zdziwłem bo jeszcze max 2 dni temu mówil, że przecież 10k to nie ruszy popytem xD ale tam go jechali i nie było plusów to trzeba było dostosować przekaz xD a wyśmianie analityków sie zawsze sprawdzało
  • Odpowiedz
nie do końca, ścisłej - będę mógł wybudować dom z kredytu za 500 tys. jeśli wartość działki to mniej niż 200 tys? Albo nie wykorzystywać działki jako wkladu wlasnego i wtedy max 200 tys w gotówce?


1. jeżeli działka jest niezabudowana to jej wartość może być do 1 mln zł

2. nie wiem, ale z tej odpowiedzi ministerstwa wynikałoby, że jeżeli celem kredytu miałoby być ukończenie budowy domu to wartość tej budowy nie może przekraczać 200tys i wątpię czy można to obejść w ten sposób, że po prostu nie wnosi się tego jako wkładu własnego, bierzesz 500tys na ukończenie i nara. Nie wiem czy oni udzielą takiego kredytu. Oni trochę tak kombinują jak nie dać ludziom, którzy (ich zdaniem oczywiście) są w stanie poradzić sobie sami więc nie wykluczam, że to ograniczenie wartości budowy do 200tys jest celową zagrywką, żeby nie udzielać kredytów na skończenie budowy.

Ale
  • Odpowiedz
A jak z zakupem mieszkania droższego niż 600 tys? Jest opcja wziąć drugi kredyt bez dopłaty?


@adek_es: 600tys to maksymalna kwota kredytu z dopłatą, a nie wartości mieszkania. Do tego dochodzi 200tys wkładu własnego więc mieszkanie może kosztować maks 800tys. Nie, nie można wziąć drugiego kredytu, w momencie kiedy podpiszesz umowę na kredyt 2% składasz pod rygorem odp karnej oświadczenie, że nie masz innej umowy kredytowej na zakup mieszkania lub
  • Odpowiedz
A ja mam takie pytanie. Kupiłem jakiś czas temu działkę w kredycie, spłaciłem. Teraz zacząłem budowę, chciałbym z oszczędności postawić stan surowy otwarty. Myślę, że w takim stanie całość będzie warta ponad 300tys zł. (działka + dom SSO). Otrzymam taki kredyt na wykończenie pod klucz? Będzie to traktowane jako wkład własny zapewne.


@lukaszy: W świetle tego co poniżej wynikałoby, że niestety nie, jeżeli wartość tego SSO będzie przekraczała 200tys. Traktuj
pastaowujkufoliarzu - >A ja mam takie pytanie. Kupiłem jakiś czas temu działkę w kred...

źródło: rozpoczęta budowa

Pobierz
  • Odpowiedz
@pastaowujkufoliarzu: No właśnie też to dla mnie jest bez sensu. Człowiek oszczędza kilka ładnych lat a i tak później z niczego nie może skorzystać. Czyli nie stawiając domu do SSO będe musiał oczywiście wziąć większy kredyt wg banku i zamiast np 150-200k musze wziąć 350k.
  • Odpowiedz