Wpis z mikrobloga

ja mam nadzieję, załapać się na ten kredyt. A prędzej mi ręka uschnie niż oddam głos na pis


@jozik: a ja się niepotrzebnie ostatnio ożeniłem - tak to by narzeczona wzięła kredyt, a teraz już na niego nie "zasługujemy"...
@Kutafonix215: Ja się już ustawiam do kolejki po kredyt i do urny tyle że nigdy wiecej PIS / PO - trzeba glosować tak aby nikt nie miał większości aby mógł rządzić samodzielnie bo potem jest patologia
ja mam nadzieję, załapać się na ten kredyt.


@jozik: Zobacz co się dzieje z Mieszkanie Plus. Na bank za rok będziesz płakał że jesteś w dupie przez ten kredyt bo PiS znów czegoś nie ogarnął
@Kutafonix215: Tylko jeśli spełnia się te wszystkie kryteria, to w zasadzie trzeba go brać jak najszybciej się da. Bo znowu będzie podwyżka z cenami mieszkań... Znowu wygranymi będą Ci co kupili mieszkania pod koniec 2022 początek 2023... Sprzedadzą za rok z przebitą 20%.... Niestety ja się na ten piękny pakiet nie załatwię, bo sam już sobie zapracowałem na swoje mieszkanie ( ͡° ʖ̯ ͡°) W sumie jest
no może, ale jeśli żadne nie ma innej nieruchomości


@Ranger: Już tu ostatnio na tagu ktoś się zesrał o to, że jak to on nie może wziąć kredytu, bo on i jego narzeczona już mają mieszkania i kara się ich oraz ich rodziców za bycie mądrzejszymi i bardziej zaradnymi od innych, to doprecyzuję: właśnie o to chodzi w programach socjalnych, żeby pomagać tym, którzy nie mają, bo np ich na to
przykre, że teraz typy będą miały to samo dużo mniejszym kosztem


@ziomus13: aż tak kolorowo nie będzie, bo to będzie 2% plus marża pewnie kilka procent ;)
@Ranger: Przy kredycie hipotecznym każdy 1% robi dużą robotę. Przy 500 000 zł długu to jest 5000zł więcej do oddania co roku., czyli jakieś 400zł/msc.... Można grać shorta na banki, bo pewnie będą lecieć w dół....
ale na browary, fajki i jazdę autem do sklepu 300m już ich stać?


@Ranger: Argumentum ad absurdum. Oszczędzenie 500 zł miesięcznie ma niewielki wpływ na zdolność kredytową. Dziwnym trafem zawsze zakładacie, że problem dotyczy patologii, niepracującej lub pracującej za minimalną, podczas, gdy kredytu na mieszkanie nie dostanie 90% pracujących.