Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci jak ktoś słucha pana tomka to on ostatnio forsował swoją tezę że wiadomo rynek jest cykliczny, jest jak wielki tankowiec którego ciężko zawrócić, ale przed tym jak już zawraca historycznie często była interwencja rządowa, która odsuwała zawrotkę rynku w czasie. tak tego słuchałem pewnie jakieś pół roku temu i sobie myślałem "co on #!$%@??" a teraz mamy kredyt 2%, więc jeśli jego teoria zepnie się do końca to już potem powinniśmy mieć spadki. bo sprawa jest taka, że:
- stupek nie podnosimy
- inflacja nadal w kosmosie - mowa o bazowej i spirali
- odpalamy no limit kredo na nierynkowych warunkach
- co dalej z inflacją i stupkami? nie wiem ale się domyślam XD

więc ten run na kredyty teraz (na zasadzie "darmowy kredyt to dawaj Halyna #!$%@? pod korek") to może być ta druga górka na wykresie, po której wykres #!$%@? tak samo szybko, ale w przeciwną stronę.

wariant alternatywny to oczywiście 20k/metr w Łodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
affairz - #nieruchomosci jak ktoś słucha pana tomka to on ostatnio forsował swoją tez...

źródło: maxresdefault

Pobierz
  • 10
@pastibox: 20k w Łodzi jest z przymrużeniem oka, ale mamy już gównooferty gdzie deweloperskie po wykończeniu będzie kosztowało więcej niż 20k z metra, więc też taka szydera przez łzy
@affairz: Cała twoja teza ma dużo sensu, tylko może się okazać, że zanim dojdzie do zawrócenia tankowca to będziemy już +20-25% od dzisiejszych cen. I będzie korekta ale czy na tyle duża by teraz nie brać?