Wpis z mikrobloga

Do kogo muszę się udać, jeżeli mam problem z koncetracją, skupieniem, przyswajaniem wiadomości, coś co inni ogarniają gdy wykładowca mówi zapamiętują, a ja za chwile już nie pamiętam jak się to robiło co tłumaczył, coś ala ADHD dla dorosłych.
#adhd #lekarz
  • 16
@QuickCharger: @Catmmando @Bad_Wolf No właśnie to jest tak, że nie ciągnie mnie do social-mediów przy nauce, ale zaczynam myśleć o czymkolwiek innym niż tym co robię aktualnie. Też porównuje się z innymi, i potrzebuje z tak 2x więcej czasu nad czymś spędzić niż oni by coś zrozumieć. Na pamięć nie kuje bo to inżynierka, ale po prostu widzę że coś nie tak
@mDvMatti: no adhd u dorosłych diagnozuje psychiatra - daje Ci test do wypełnienia, ankietę dla bliskich, rozmawia, w 2 wizyty powinno się udać chyba wstępną diagnoze zrobić. I adhd u dorosłych nie jest czymś rzadkim, to nie tylko u dzieci.
No i potem leki, które poprawiają koncentracje, a w sumie działają jak drugi - Medikinet, który nawet w żargoie aptecznym nazywa się lekiem narkotycznym.
@123radzio: ja biorę bupropion (w tej chwili mam źródło gdzie oryginalne są za 50), przepisywane legalnie, na wieczór dał mi teraz 10 escitalopramu (na citabax łe reagowałam już - ból brzucha w połączeniu z bupro).