Wpis z mikrobloga

#xkom czy Wy jesteście normalni?

Nie taki krótki zarys sytuacji: Postanowiłem kupić laptop - parametry bez znaczenia, sprzęt miał dobre opinie, patrzę gdzie w miarę najtaniej no i padło na x-kom. Kupowałem już tam kilka rzeczy i nie było problemów.

Laptop zamówiony 2 marca (czwartek) - w trakcie zakupu info że będzie do odbioru w salonie 4 marca (sobota). W piątek kolejny mail, że dostawa jednak 6 marca (poniedziałek) do salonu. Nie ma problemu, przeżyję. 7 marca (wtorek) kolejny mail - dostawa przełożona a 11 marca (sobota) - nosz kurna ile można. Ale dobra, jestem oazą spokoju wytrzymam. Sobota - maila z potwierdzeniem, że laptop jest do odbioru brak. Kontaktuję się więc na czacie z pytaniem czy sprzęt będzie dzisiaj do odbioru. Fragment rozmowy:
Ja: Dzien dobry. Chcialem dowiedziec sie czy zamowienie numer 700006848530 bedzie dzisiaj do odbioru w salonie xkom?

X-kom: niestety wybrany model laptopa został wyprzedany i nie będzie już kontynuowany przez producenta, jest dostępna natomiast bliźniacza konstrukcja do której podaję link poniżej

Ja: Czy moze mi Pan wyjasnic dlaczego w takim razie byla mozliwosc zakupienia tego laptopa skoro jest wyprzedany? I dlaczego dowiaduje sie o tym dopiero po kilku zmianach terminu dostawy? Czy gdybym sie nie odezwal to termin bylby wydluzany w nieskonczonosc?

X-kom: aktualnie jest błąd na stronie który związany z dostępnością tego modelu, zgłoszę go do odpowiedniej osoby aby został on skorygowany. Niestety nie wiem dlaczego termin odbioru był przesuwany, najpewniej doradca weryfikujący zamówienie musiał pominąć informację o braku dostaw tego wybranego modelu

Ostatecznie poprosiłem o anulowanie zamówienia, bo zaproponowany laptop miał gorsze opinie, więc chciałem trochę czasu na ponowne przeanalizowanie tematu i wtedy decyzję o zakupie.

Czy to koniec? Ano nie. Moment po anulowaniu dostałem maila, a tam komentarz dotyczący powodu anulowania zamówienia: Klient się rozmyślił XD

Panie x-kom nie rozmyśliłem się tylko pomimo tego że na Waszej stronie mogę zamówić laptop to:
- Go nie macie XD
- Zwodzicie mnie z terminami XD
- Proponujecie sprzęt z gorszymi opiniami XD
- Macie po prostu burdel i nie szanujecie klienta XD

Ale czy to koniec? Ano nadal nie - w trakcie czata z x-komem sprawdzałem jeszcze czy ten niedostępny laptop jest widoczny i czy da się go wrzucić do koszyka, no i został w tym koszyku. Co się stało? X-kom wysłał mi maila, że zostawiłem otwarty koszyk i żebym sobie kupił laptopa, którego nie mają XD

#oszukujo #januszebiznesu #zakupyonline #laptopy #komputery #heheszki
Pobierz zwierzont - #xkom czy Wy jesteście normalni?

Nie taki krótki zarys sytuacji: Postano...
źródło: xkom2
  • 11
@zwierzont: Raz zamówiłem na xkomie telefon. Było napisane, że 2 tygodnie do polskiej premiery. Czekam te 2 tygodnie i nic. Kolejny tydzień i znowu nic, żadnej informacji. Pod koniec kolejnego tygodnia napisałem do supportu, bo na xkom "Dostępny", a przesyłki dalej nie ma. "Niestety jeszcze nie otrzymaliśmy dostawy, pewnie jeszcze z miesiąc albo 2 miesiące trzeba będzie poczekać". Anulowałem zamówienie, zamówiłem ten sam model z innego sklepu i następnego dnia był
@zwierzont: Kiedyś próbowałem na premierze kupić tam Mi 9. Były problemy z dostawami wtedy, ale x-kom chwalił się, że no oni będą mieli na premierę i spokojnie zamawiać można. No to zamówiłem i czekam. Tydzień mija i cisza. Piszę na czacie do konsultanta co tam się dzieje - skąd to zwątpienie, a chłop odpowiada że "paaaanie, to za miesiąc przy dobrych wiatrach będzie bo nie przewidywali tylu zamówień" no to poprosiłem
@Mershi: bo laptopy z nowoczesnymi prockami się uber grzeją. Ja swojego z 2019r muszę co rok rozbierać i wymieniać pastę. I to musi być pasta z górnej półki, zwykła nic nie zmieni.
Ale nic dziwnego jak projekt tych chłodzeń to żenada. wentylator może chodzić na maksa i nic to nie zmienia. nie dziwie się że się to grzeje, przynajmniej w asusie.. pomijam już fakt, że mobo jest do góry nogami i
bo laptopy z nowoczesnymi prockami się uber grzeją. Ja swojego z 2019r muszę co rok rozbierać i wymieniać pastę. I to musi być pasta z górnej półki, zwykła nic nie zmieni.

Ale nic dziwnego jak projekt tych chłodzeń to żenada. wentylator może chodzić na maksa i nic to nie zmienia. nie dziwie się że się to grzeje, przynajmniej w asusie.. pomijam już fakt, że mobo jest do góry nogami i aby wymienić
@zwierzont: oni te powody lubią tak z dupy wpisywać.

Zamówiłem od nich laptopa. Po 15min jeden klawisz na klawiaturze się zepsuł. Złamała się nóżka która go trzyma. Odsyłać nie chciałem bo w sumie laptop spoko, myślałem ze kupię za 10zl na Allegro ale to wtedy był nowy model i jeszcze niedostępne.

No to pisze do x-kom ze laptop jest, wszystko spoko tylko klawisz się zepsuł, czy by nie wysłali. „Skontaktujemy się
Jak xkom realizuje zamówienie to u mnie zawsze było ok, ale zdarza się, że coś niby mają na stronie, a potem się okazuje, że to "błąd".