Wpis z mikrobloga

@katolewak: Witam, mam i jeżdżę :] Nie zgodzę się tutaj z Przedmówcami, że jazda to od 80 mm, debilizm itp. Pozwolę sobie na dłuższą wypowiedź.
1. Wymieniłem karbonowy widelec na rockshoka rudy 30 mm, który diabelnie dobrze pochłania to po czym jeździmy na grawelach. Przybyło 500g, które zniwelowałem przy obowiązkowej wymianie kół (495g na komplecie odchudziło gravela)
Czyli montaż nie zmienił wagi :]
Amorek jest lekki i zgrabny, a że mam
Na tyle mam pasywną amortyzację o łącznym ugięciu 30 mm i robi to robotę. Rower jest sztywny, ale na dziurach czuć że karbon i elastomer odpowiednio dobrze pracują. Nie ma tak, że podczas pedałowania moc się traci w ugięcie ramy czy ruch amortyzatora.


@Farmer_Joe: A co to konkretnie jest?
@dybligliniaczek: system amortyzacji oparty na naturalnym ugięciu karbonu i jednym piwocie w celu obrotu tylnego trójkąta.
BMC i Trek ma podobny system ale inaczej rozwiązane górne połączenie tylnego trójkąta.
Rama jest tak policzona, że siedząc naszym ciężarem nie doginamy jej, ale dopiero w jechaniu na nierówności zaczyna pracować.
Czarna magia albo inżynieria materiałowa, ważne że to cholerstwo faktycznie działa. Jest bezobsługowe (cannondale) i raz na rok do czyszczenia (BMC). no i
Farmer_Joe - @dybligliniaczek: system amortyzacji oparty na naturalnym ugięciu karbon...

źródło: cann

Pobierz
@SkwarSki: hej, ty nie handlowałeś kiedyś Focusami? Potrzebuję "pivot set" do fulla, a w sieci większość wyników to "contact dealer".

PS masz zablokowane wiadomości prywatne