Wpis z mikrobloga

Hej, chciałbym zrobić zestaw elektronarzędzi do użytku domowego oraz półprofesjonalnego tj składanie mebli z paczek. Podczas pracy zajechałem już wkrętarkę Ryobi 12v i zastąpiłem ją wkrętarką Metabo 10.8v, która daje radę. Szukam sprzętu powyżej klasy Ryobi. No i teraz mam zagwozdkę. Dewalt, Makita, Bosch niebieski czy Metabo. Wiem, że najtańsze części zamienne do elektronarzędzi ma Makita oraz Bosch, jednak nie wiem jak z ich trwałością. Czy możecie mi polecić w jaką firmę pójść - ekosystem odnośnie baterii?

#narzedzia #elektronarzedzia
  • 14
@Kb18: Metabo bym odpuścił, bo jednak ubogie zróżnicowanie systemu aku. Oczywiście firma spoko, sam mam między innymi tą wkrętarkę o której piszesz. Przy meblach przydatna jest też zakrętarka. Przynajmniej ja nie potrafię bez tego narzędzia żyć. Z tego co wymieniłeś dla mnie Makita.
@Kb18: zobacz tak naprawdę, co Ci lepiej w rękach leży.
Ja za Boschem nie przepadam (mam tylko laser ale średnio zadowolony jestem), latami robiłem na makitach a od paru lat mam wszystko DeWalta (bo jako jedyny ma pewne narzędzia i się wyróżnia, bo u mnie wszyscy na makitach jadą)
@Kb18: też to słyszałem, ale nie wiem ile w tym prawdy i czy to już nie przeszłość. Ogólnie wszystkie te marki co op wymienił równorzędne, prócz metabo bo bieda w wyborze. Zasugerowałem makitę bo mam dużo narzędzi z tej marki, dużo znajomych z mojej branży też tego używa i pełne zadowolenie.
Edit sorry, to ty jesteś Op autor wpisu
( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kb18 Najtańsze części ma Makita ale porównując z innymi ma krótką żywotność Metabo podobnie. Bosch ma droższe części ale jest też problem z ich dostępnością często w Boschu, Makicie i Metabo np. nie kupisz konkretnej części do przekładni tylko całą przekładnie. Najlepiej pod tym kątem wypada DeWalt bo pozwala na dokupienie konkretnego elementu. Oczywiście nie we wszystkich modelach ale i tak plus za starania. Licznik ładowań ma praktycznie każdy ale przy prawidłowym
@Kb18: Tak, cały moduł wyłącznika z silnikiem. Palą się tam mosfety lub przepalają bezpieczniki. Nie znasz dnia ani godziny kiedy to padnie i nieważne czy dbasz czy nie.
Są elektronicy, którzy to naprawiają, ale szansa 50/50%/.
@Kb18: @Kb18 Jeśli chodzi o wiertarko-wkrętarki to awarie elektroniki (silników) to rzadkość. Przekładnie można kupić na części. Akumulatory (5Ah) czasami padają bez powodu, ale u konkurencji też to się zdarza. Chociaż teraz weszły nowe akumulatory 4Ah tylko, że nie mam jeszcze opinii na ich temat.
Młotowiertarki (DH18, DH36) są ok. Jedna wada to wycierające się mocowanie akumulatora, ale wymiana obudowy to nie jest duży koszt.