Wpis z mikrobloga

#katolicyzm #mikromodlitwa #mirkomodlitwa #bekazlewactwa #bekazateistow #bekazpodludzi

W związku ze zmasowanymi atakami na Jana Pawła II chciałem napisać kilka słów na ten temat oraz złamać pewną zasadę i poprosić was o udostępnienie tego postu jeżeli uznacie go za wystarczająco wartościowy.

Lewa strona w ostatnim czasie po raz kolejny bardzo mocno atakuje kościół, po raz kolejny próbuje przypisać JPII ochronę pedofilów.
Jednak jaka jest prawda? czy chodzi o bezsensowne i bezpodstawne powtarzanie w koło tego, że papież wiedział o pedofilii i chronił pedofilów? A może JPII został przez nas przeceniony a lewej stronie chodzi tylko i wyłącznie o prawdę? Może to my jesteśmy zapatrzeni w Ojca Świętego niczym w złoty obrazek a oni cierpliwie i rzetelnie dążą do tego by po prostu prawda wyszła na jaw?
No zobaczmy jak wyglądała nagonka na kościół czy papieża w ostatnim czasie i sami zastanówmy się czy ich działania mają na celu prawdę czy też ich cel jest zupełnie inny.

Pierwsze co mi się przypomina to oczywiście Kanada. Pamiętacie prawda? Podczas badania ziemi jakimś urządzeniem ultradźwiękowym przy starej szkółce prowadzonej przez kościół natrafiono na odczyty wskazujące że na głębokości około 1 - 2 metry pod ziemią co się znajduje. No specjaliści od badań nie wiedzieli co to jest, ale media nie miały żadnych wątpliwości. To na pewno są wskazania od zwłok pomordowanych przez księży dzieci które były tam chowane w masowych grobach. Nie czekano na żadne wyniki badań, na żadne wykopaliska, oskarżenie w randze faktu od razu poszło na cały świat, ludzie byli podburzeni, księża (nawet ci w Polsce) wyzywani od morderców indiańskich dzieci, ja osobiście (oczywiście przez Internet) jako katolik miałem przepraszać za to co miał robić kościół w Kanadzie... podburzenie ludzi sięgnęło tego stopnia, że w Kanadzie podpalono kilka kościołów... czy to że w Kanadzie zaczęły płonąć kościoły spowodowało jakieś reakcje wśród przeciwników kościoła tutaj?... Coś takiego, że chyba ludzie posunęli się tam za daleko? Wręcz przeciwnie, słyszeliśmy, że "należało im się"... dodatkowo pojawiła się masa głosów, że w Polsce też powinny zacząć płonąć kościoły, pamiętamy te wszystkie grafiki z tamtego okresu z płonącym kościołem. Antykościelna nagonka na świat poszła, ile się komu oberwało tyle się oberwało, ile kościołów spłonęło tyle spłonęło ale... po półtorej roku badań tych "masowych grobów" okazało się, że... nie ma tam ani jednego ciała... wszystkie wskazania okazywały się byc wskazaniami czy to jakichś starych pni, czy nor, czy korzeni czy Bóg jedyny wie czego jeszcze... ale nie szczątkami martwych dzieci.

No i czy lewej stronie zależy na prawdzie? Czy usłyszeliście w jakimkolwiek lewicowym medium czy na jakiejkolwiek lewicowej stronce o tym, że te rzekome masowe groby okazały się być puste?

No ale co dalej, co ze spalonymi kościołami? Czy osoby lub środowiska, które doprowadziły do spalenia kościołów bo "im się należało" nie powinny teraz stwierdzić, że "no skoro jednak im się nie należało, to należy się abym odbudował to co spaliłem"? Czy media, które szczuły na kościół doprowadzając do podpaleń sprostowały informacje i otworzyły zbiórki na odbudowę kościołów? Czy im chodzi o prawdę? Oczywiście że nie.

No bo to co zostało to niesmak do kościoła "za kanadę" w podświadomości ludzi i nic poza tym. Jakby temu środowisku choć trochę zależało na prawdzie to by po prostu tę prawdę napisały... Tymczasem nie chodzi o prawdę tylko o to co pozostanie w pamięci ludzi. Nie chodzi o to, żeby ludzie znali prawdę na temat kościoła tylko o to żeby im się źle kojarzył.

No ok, ale tematem nie jest sam kościół jako taki, tylko rzekoma obrona pedofilów przez JPII więc pomówmy o tym ile wspólnego z prawdą środowisko antyklerykalne ma z oskarżeniami JPII o obronę pedofilów.
Pobierz
źródło: obraz_2023-03-12_155429951
  • 34
@Luminarz_Osobisty:

Przeczytaj sobie książkę "27 śmierci Toby’ego Obeda"
Poniżej postać Toby'ego, bo przecież to tylko książka i próba zaszczucia papaja.

Śmieszne jest to, że wymieniłeś tylko Kanadę, a podobne rzeczy działy się na całym świecie np. w Irlandii.
Obecnie kościoły tam są wynajmowane pod bazary.

W Polsce, skala tuszowania również ogromna - pokazuje to choćby Sekielski i obecnie wypadające trupy z szafy.

Przypomnij mi co zrobił papaj jak w byłej Jugosławii
- 1996 Gdy okazało się, że problem pedofilii nie dotyczy głównie stanów ale jest też powszechny w Irlandii JPII kazał zastosować te same normy również tam,


- 1999 na spotkaniu z Irlandzkimi biskupami podkreślał diabelską naturę czynów pedofilskich,


@Luminarz_Osobisty:
Ale cherryicking to sobie stosuj gdzie indziej, pomijasz niewygodne fakty.

"Irlandzka telewizja RTE ujawniła list, który w 1997 r. napisał ówczesny nuncjusz papieski w Irlandii, arcybiskup Luciano Storero (zmarł w 2000 r.)
dlatego pedofil z PO został zamieciony w TVNie pod dywan


@Luminarz_Osobisty:
Polityk PO gwałci dziecko:
Zgłoszenie pedofila na policję => sprawa zbadana przez prokuraturę i oddana do sądu => pedofil zostaje zamknięty w więzieniu = sprawa została zamieciona pod dywan!

Ksiądz gwałci dziecko:
Policja nie zostaje powiadomiona, prokuratura nie zostaje powiadomiona, sprawa nie trafia do sądu. Pedofil jest na wolności, ale zostaje przeniesiony do innej parafii = kościół walczy z pedofilią!!!
tylko rzekoma obrona pedofilów przez JPII


@Luminarz_Osobisty: zaskakująco ucinasz swoje kalendarium na 2001 ale idziemy dalej
sprawa biskupa Law, tego z Bostonu, śledztwo Boston Globe, film Spotlight

Początkowo zaprzeczał, jakoby miał coś wspólnego z tymi sprawami, ostatecznie jednak 13 grudnia 2002 ustąpił z urzędu i - przeprosiwszy opinię publiczną za swoje uchybienia i błędy - wycofał się z czynnej działalności kościelnej. Osiedlił się jako kapelan-rezydent w klasztorze sióstr miłosierdzia w miejscowości
Jakby temu środowisku choć trochę zależało na prawdzie to by po prostu tę prawdę napisały..


@Luminarz_Osobisty: bardzo sprytnie napisane. Tak ogólnikowo, po prostu "srodowisko". Żeby #!$%@?ć się do całego lewactwa tego świata.
Ale kto infrmuje społeczeństwo o wydarzeniach? Media. Nie jakieś niezdefiniowane śrdowisko tylko media. Prasa, radio, telewizja, internet. I media mają napisać, że nie ma zwłok pod ziemią? To nie jest medialne i nie klika. Tak samo jak nie ma
PII nakazał przeprowadzić śledztwo, które miał przeprowadzić nuncjusz apostolski w USA. W wyniku śledztwa Amerykańscy Biskupi stwierdzili, że nie ma żadnych podstaw do zarzucania McCarrickowi czegokolwiek.

Co się stało dalej? POMIMO braku obciążających dowodów Jan Paweł II COFNAŁ kandydaturę McCarricka i nakazał ponowne zbadanie sprawy przez kongregacje do spraw Biskupów, która po dwóch miesiącach rozpatrzyła ją pozytywnie i przekazała papieżowi nominację McCarricka do podpisania.


@Luminarz_Osobisty: I znow manipulacja

Papież Jan Paweł
@Luminarz_Osobisty: Sorry, ale sam słyszałem w radiu, jak ktoś (nie wiem, kto dokładnie, przełączyłem w środku rozmowy) bronił papieża, bo jakże to można oceniać kogoś na podstawie jednego incydentu. Ocenia się całość, i tu pojawiła się wolność, Polska i obalenie komunizmu. Także, ten, w tym wypadku twój argument jest inwalidą.
To był Pierwszy Program PR.