Wpis z mikrobloga

Czołem! Dzisiaj przed południem udałem się do placówki w Kartuzach celem przekazania sprzętu szachowego zakupionego w ramach niedawnej zrzutki. Dzięki przychylności Wykopowiczów zakupione zostały trzy komplety profesjonalnych szachów turniejowych. Zestawy dotarły do mnie wczoraj, a nie chciałem aby dzieciaki czekały na nie do kolejnych środowych zajęć. Zestawy zostały na miejscu przetestowane :)
Obecnie w każdym z czterech domów wchodzących w skład zespołu placówek znajduje się profesjonalny komplet do dyspozycji podopiecznych (jeden był już przekazany w styczniu). Konkretnie są to komplety, które można zobaczyć tutaj. Dzięki przychylności sklepu szachowego CAISSA za każdy z kompletów zapłaciłem jedynie 217 złotych zamiast ceny regularnej. Dodatkowo właściciel sklepu arcymistrz Jerzy Zezulkin przekazał na rzecz projektu "Szachologika" komplety książek szachowych swojego autorstwa z serii "Szkoła taktyki szachowej", za co z tego miejsca dziękuję.
Z zebranych środków pozostała więc kwota 312 złotych, którą przeznaczę na zakup nagród dla uczestników zajęć o czym również będę informował pod tagiem #szachologika . Z placówką podpisane zostały umowy o przekazaniu darowizny.
#szachy #pomagajzwykopem #wolontariat #wykopefekt
mily3city - Czołem! Dzisiaj przed południem udałem się do placówki w Kartuzach celem ...

źródło: podziekowanie

Pobierz
  • 8
@mily3city: Mirek powiem tak, poza tym, że podziwiam to co robisz. To, że pomagasz jakoś tym dzieciakom to już robi na mnie mega duże wrażenie. Ale sposób w jaki to robisz, dokumentujesz i nadzorujesz to już dla mnie kosmos. Wszystko fajnie opisane, co za ile kupione, gdzie, jak przekazane to z protokołem. No wychodzi na to, że jesteś łebski gość. Ja pewnie bym wszystko robił na łapu capu, bo pomóc pewnie
karol-domanski33 - @mily3city: Mirek powiem tak, poza tym, że podziwiam to co robisz....

źródło: leonardo-di-caprio-wolf-of-wall-street

Pobierz
@mily3city: dużo taniej wyjdą zestawy z plastikowymi figurami i deskami np: tekturowymi lub winylowymi - ale to oczywiście nie ta klasa, co drewno. Strasznie podrożały drewniane zestawy.
Jeżeli będziesz chciał kupować zegary szachowe, to możesz się do mnie odezwać - mam ich trochę. No i oczywiście - brawo za inicjatywę i chęci!
@deede: na zajęciach szachowych używamy właśnie figur plastikowych i desek z tektury w zupełności spełniają one swoją rolę. Zależało mi jednak aby dzieciaki na codzień miały dostępne zestawy bardziej ekskluzywne, które już same w sobie będą zachęcały do gry. Oczywiście gdyby moja zrzutka nie wypaliła to bym szukał alternatywy, ale dzięki Wykopowiczom nie ma tego problemu. Dzieciaki mają swoje "wypasione" szachy i z tego co mi relacjonowały - są one nieustannie