Wpis z mikrobloga

@KaiserBrotchen szkoda że nie wiedziałem tego wcześniej, to bym sobie nie zrobił skryptu który pobiera kodek hevc i heic instaluje a później już sam Windows store aktualizuje do najnowszej wersji.
Co do linku który podesłałem faktycznie nie ogarneli jak to zrobić
to bym sobie nie zrobił skryptu który pobiera kodek hevc i heic instaluje a później już sam Windows store aktualizuje do najnowszej wersji.


@MaC1u5: czego nie rozumiesz w tym, że to działa tylko dlatego, że kupiłeś licencję razem z kartą graficzną lub procesorem? Nie wszystkie podzespoły mają ją dołączoną przez co przy niektórych konfiguracjach sprzętowych to nie zadziała.
@KaiserBrotchen a czego nie rozumiesz w tym ze jeśli taki cpu czy gpu posiadasz to Windows store pokazuje ze kodek jest za darmo, ale jeśli wykrywa inny cpu czy gpu to każe zapłacić 0,99$ ale i tak możesz go pobrać za darmo właśnie przez powershell i nie ważne że twój sprzęt nie dostał licencji przez od producenta.
a czego nie rozumiesz w tym ze jeśli taki cpu czy gpu posiadasz to Windows store pokazuje ze kodek jest za darmo, ale jeśli wykrywa inny cpu czy gpu to każe zapłacić 0,99$ ale i tak możesz go pobrać za darmo właśnie przez powershell i nie ważne że twój sprzęt nie dostał licencji przez od producenta.


@MaC1u5: tylko szkoda, że to tak nie działa. Windows instaluje to samemu w zdecydowanej większości
@KaiserBrotchen komputery z Intelem 4gen tez pobierają przez powershell a ze sklepu nie da rady, żadnego mocniejszego gpu i do tego nawet nie wiem czy ten procek ogarnia h265 to skąd dla niego licencja?
komputery z Intelem 4gen tez pobierają przez powershell a ze sklepu nie da rady, żadnego mocniejszego gpu i do tego nawet nie wiem czy ten procek ogarnia h265 to skąd dla niego licencja?


@MaC1u5: procesory Intela również często mają ze sobą licencję. Kiedy wychodziły i5 4 generacji to hevc miał już około 2 lata.
Sklep nie pozwala pobrać, bo jest to odrobinę inna wersja kodeka i to co pobierasz powershellem jest