Wpis z mikrobloga

Hej motoryzacyjne Mirki!
Rodzina mi się powiększyła i w osobówkach zrobiło się trochę ciasno, więc rozglądam się za jakimś rodzinnym, 7+ miejscowym grzybowozem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na dobrą sprawę, mam dylemat pomiędzy dwoma benzynowymi modelami z rocznika od 2018 w górę: Dodge Durango i Chrysler Pacifica. Gdybyście mieli wybierać, to który i dlaczego? A może są tu jacyś użytkownicy tych samochodów i mogą polecić/odradzić jeden z nich?

#motoryzacja #samochody #dodge #chrysler
S-Type - Hej motoryzacyjne Mirki!
Rodzina mi się powiększyła i w osobówkach zrobiło s...

źródło: Conclusion-1

Pobierz
  • 9
@rumcajs668: Miałem okazję pojeździć Cryslerem Town & Country z 2016 i byłem zaskoczony jego przestronnością i funkcjonalnością. Pacifica z wyglądu o wiele mniej mi się podoba od Durango, ale wydaje mi się, że jest o wiele lepiej przystosowana jako samochód rodzinny. Jak się sprawuje Dodge pod względem miejsca wewnątrz i awaryjności? Czy nie ma problemów z dostępnością części, żeby się nie okazało, że jakaś śmieszna naprawa będzie zajmowała tygodnie, albo miesiące?
@S-Type: Jak grzybowóz to Pacifica - bardzo funkcjonalne i przyjemne auto. Durango już takim grzybem nie jest. W roli auta rodzinnego (starzy + małe dzieci) to Pacifica jest zdecydowanie bardziej funkcjonalna, Durango z kolei lepsze jak dzieci już podrośnięte. No i sprawdź czy Durango Ci do garażu wejdzie (jeśli masz). Co do części to jest to MOPAR - więc nie powinno być problemu.
@S-Type: dla siedmiu osób Pacifica jest znacznie lepsza. Masz większy bagażnik. Nie zgodzę się że to taki grzybowóz. 300KM pod maską jest i da się sprawnie wyprzedzać. Przesuwane drzwi są super wygodne. Z lpg nie ma problemu.
Durango ma sztywniejsze zawieszenie (mam rt). I po wyjęciu trzeciego rzędu foteli bagażnik sporo traci na pojemności.
Mam akurat 5.7, prowadzi się ciekawie, ale czuć masę silnika. no i serwis jest nieco droższy, np
@bill-adamsonn Stanęło na Chryslerze. Szkoda mi tylko trochę tego silnika 5.7l w Durango, ale to ma być dodatkowe auto pod kątem dzieciaków, więc jakoś przeżyję ( ͡º ͜ʖ͡º)