Wpis z mikrobloga

Cały czas się zastanawiam nad kupnem kół karbonowych, ostatecznie chyba zdecyduję się na chińczyki - Elitewheels Edge, ale jak to wygląda z cłem antydumpingowym? Pan Chińczyk mówi prawdę, czy po prostu chce mi wcisnąć koła?

#szosa #rower
klefonafide - Cały czas się zastanawiam nad kupnem kół karbonowych, ostatecznie chyba...

źródło: image

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • 1
@klefonafide: Ja tak kupiłem chińskie kółka od Winspace i faktycznie przyszły bez cła. Tak mi napisali jak pytałem o szczegóły przed zamówieniem:

For shipment to EU countries, please choose the XDB shipping option and your orders will be shipped via the EU special express line, which is customs taxes free.
  • Odpowiedz
@klefonafide: Jakiś czas temu przypadkowo trafiłem na okazję bo ktoś sprzedawał bardzo tanio karbonowe chińczyki i się okazało, że jak sprawdziłem to do ich kół pasuje wyłącznie ich bębenek wiec w razie awarii długo czekasz zanim ci przyślą jak to w ogóle mają. Do tych co znalazłem nie mieli na sklepie więc możesz zostać z ręką w nocniku.
  • Odpowiedz
@klefonafide: kup od chińczyka ale z europejskiej dystrybucji. @Poemat ma chińczyka z Europy i daje rade a chłop waży pod 100kg ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja za Chiny sobie nie przypomnę tej nazwy więc musisz go ścigać o nią.

Ewentualnie polscy kolodzieje zostają.
  • Odpowiedz
@klefonafide: Stałem kiedyś przed podobnym wyborem, to chińczyki z piastami DT wychodziły wcale nie taniej niż koła u Polaków. A odchodzi problem z dylematami o cłach, akcyzach i czy w ogóle dojdzie. Ale jak tu wyżej kolega pisał, możesz zamawiać z magazynów w UE, wykopowy Byczek ma koła CSC, to chyba naprawdę pierwszy wybór jeśli o koła z Chin chodzi.
  • Odpowiedz
  • 0
do ich kół pasuje wyłącznie ich bębenek


@4x80: ten model jest oznaczony jako Ratchet 36T, więc zakładam, że jest kompatybilny z tym systemem, ale jeszcze dopytam jak to wygląda
  • Odpowiedz
  • 0
@TypowyXD: @maciup88 właśnie wszystkie modele dostępne w EU to niskie modele, to wolę zamiast 2k dać 3k za wyższy i lżejszy model, a jak patrzyłem u polskich kołodziejów, to chińczyki za 2k odpowiadają kołom z Polski za 4-5k (poza wyprzedażami), więc zupełnie je odrzuciłem.
  • Odpowiedz
@klefonafide: vinci dalej ma outlet na koła po 3,5k.
No ale masz firmę z polski, gwarancje, masz do kogo reklamować czy zgłaszać uwagi.
Będziesz wysyłać koło do Chin i liczył ze Chińczyk nie powie ci sajonara?
Dopóki nie składasz roweru na limicie wagi jaki Hipopopo z tagu to nie wiem po co wspominać wagę kół i jakieś ich poziomy.
Poziom jest jeden bardzo podobny chinol=kolodziej.
A potem są za 2-3 krotność
  • Odpowiedz
@klefonafide: CSC 23mm 60mm R36 shipping z Hiszpanii w styczniu rok temu za mniej niż 1,8k. Zapie*dalałem, skakałem przez policjanty, jeździłem po kamieniach i ubitym szutrze, zero jakichkolwiek problemów. Polecam z czystym sumieniem, do tri kupię tez od nich 88mm
  • Odpowiedz
  • 0
Będziesz wysyłać koło do Chin i liczył ze Chińczyk nie powie ci sajonara?


@TypowyXD: raczej sam bym je naprawił, tak jak koła z Polski

Dopóki nie składasz roweru na limicie wagi jaki Hipopopo z tagu to nie wiem po co wspominać wagę kół


@TypowyXD: idąc tym tokiem to nie potrzebuję nowych kół, bo moje Bontragery dobrze się toczą, ale 90% moich i moich znajomych zakupów rowerowych to kupowanie, bo chcę
  • Odpowiedz