Wpis z mikrobloga

Pompeo według mnie celnie zwraca uwagę na to, że kompromitujący odwrót USA z Afganistanu bacznie obserwował m. in. Putin, podejmując decyzje by własnie w tym samym czasie "przejąć inicjatywę" w Europie.
W mojej ocenie mógł być to czynnik decydujący by zacząć to właśnie teraz, bowiem w polityce podjęcie działań w odpowiednim momencie, na nos jest równie ważne co "nieubłagane, twarde interesy" technokratycznych realistów.

Wysłanie takiej wiadomości Rosji mogło ją zachęcić... by - jak sie okazało - skoczyć do pustego basenu na główkę, bo mogli nie wziąć pod uwagę, że USA nie może sobie pozwolić na upokarzającą bezczynność, przed próbą Putina by udaną wojną na Ukrainie nacisnąć na sojuszników w Europie, Europie Środkowej w szczególności.

Ale może wciąż nie doceniamy roli Ukraińców w zmianie stanowiska samego Waszyngtonu. Przecież Ukrainy nie uratowało USA, ale przede wszystkim zawziętość samych Ukraińców, która stała się dopiero podstawową by pokładać nadzieje w sens inwestowania w jej zwycięstwo.

Mogli założyć, że przecież byłoby nielogicznym by z dnia na dzień USA miało zamienić politykę ograniczania zaangażowania USA na trzeciorzędnych kierunkach, do potężnego niebezpośredniego zaangażowania w Europie Środkowo-Wschodniej.

#ukraina #rosja #wojna #geopolityka #usa
IdillaMZ - Pompeo według mnie celnie zwraca uwagę na to, że kompromitujący odwrót USA...
  • 12
  • Odpowiedz
  • 12
@IdillaMZ: to co napisałeś +
1. Zniesienie sankcji na Nord Stream
2. Wypowiedz Bidena o „minor incursion”

popchnęło ruskich do wojny
  • Odpowiedz
  • 1
@IdillaMZ:

Od początku mówiłem, że niezgrabne wyjście z Afgana było celowe. Po pierwsze żeby uzbroić Talibów przeciwko Chinom. Podpuszczenie Rosji i Chin to też całkiem możliwe tropy.
  • Odpowiedz
@IdillaMZ: To trump zaczął proces wycofywania się z afganistanu, taki fun fact btw. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W syrii też siedział cicho jak rosja pomagała assadowi mordować dziesiątki tysięcy cywili.
  • Odpowiedz
@BayzedMan: przecież USA robi na tej wojnie interes życia, cała Europa u nich teraz sprzęt wojskowy zamawia, kupuje gaz, ropę. "Wsparcie" Ukrainy będzie dopóki będzie się opłacać USA. A robią na tym biznes. W d mają los Ukrainy, kasa się liczy
  • Odpowiedz
@slkt: trochę przesada mówienie, ze USA coś zrobiły żeby zachodzić kacapow do agresji na Ukrainę i dzieki temu wciągnąć ich w pułapkę.
Już męczące jest traktowanie kacapow jak upośledzonego średnio świadomego dziecka które jest agresywne bo tak. I wszyscy musza im ustępować. Zaatakowali Ukrainę? No to dajmy im te trochę ziemia dla świetego spokoju. Bo przecież wiadomo ze nie ustąpią bo to kacapy wiec to wina USA/Polski/Ukrainy ze się z nimi
  • Odpowiedz
@blackthorns: nie wiem co tam bełkoczesz(na prawdę ciężko zrozumieć o co Ci chodzi), ale ja miałem na myśli, że USA będąc świadoma rewizjonizmu rosyjskiego w Europie środkowo-wschodniej wybrała, że dobrze będzie popchnąć Rosję do wojny teraz. Wycofanie z Afganistanu mogło być wypadkiem, a "minor incursion" wpadką, ale zniesienie sankcji na NS2 i pozwolenie na jego certyfikacje było jasnym komunikatem strategicznym.
  • Odpowiedz
nie wiem co tam bełkoczesz(na prawdę ciężko zrozumieć o co Ci chodzi), ale ja miałem na myśli, że USA będąc świadoma rewizjonizmu rosyjskiego w Europie środkowo-wschodniej wybrała, że dobrze będzie popchnąć Rosję do wojny teraz. Wycofanie z Afganistanu mogło być wypadkiem, a "minor incursion" wpadką, ale zniesienie sankcji na NS2 i pozwolenie na jego certyfikacje było jasnym komunikatem strategicznym.


@slkt: Bardzo łatwo go zrozumieć, tylko udajesz głupka, a wcześniej robiłeś intelektualne
  • Odpowiedz
@BayzedMan: typie, reprezentujesz straszne braki w formacji intelektualnej, zarzucając mi, że bronię Rosji.

Gdzie napisałem, że Rosja jest niewinna? Nie odpowiesz, bo nigdzie.
Gdzie napisałem, że ktoś zmusił Rosję do wojny? Nie odpowiedz, bo tak nie napisałem.

Wybacz protekcjonalny ton, ale walczysz więc z chochołem, wytworem Twojej wyobraźni, bo nie masz zdolności postrzegania świata w szerszej perspektywie. Postaram się więc wytłumaczyć to jeszcze prościej:

USA nie zmusiły Rosji do wojny i
  • Odpowiedz