Wpis z mikrobloga

Hej jako, iż już nie mogłem doczekać się rozpoczęcia sezonu, wczoraj zrobiłem swoje pierwsze 20 km przy temperaturze 2 stopni. Problem w tym, że o ile z resztą ciała było wszystko okej i nie odczuwałem zimna to jednak dłoniom ciężko zapewnić komfort termiczny nie posiadając grzanych manetek i handbarów nawet pomimo w miarę grubych rękawic. Szukając rozwiązania znalazłem coś takiego:

https://motobanda.pl/sklep/produkt/rekawice-przeciwdeszczowe-rebelhorn-bolt?sku=RH-RG-BOLT_01_L&utm_source=google&utm_campaign=perf&gclid=Cj0KCQiApKagBhC1ARIsAFc7Mc77YpkYyzj14k95Z1Q1m2rzWUTwCwzxS6qwq6Jf9XrUddcLL2R2a0gaAneaEALw_wcB

Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat tego jak wyżej wymienione rękawice chronią przed wiatrem lub wskazać jakieś inne alternatywy?
#motocykle
  • 5
  • Odpowiedz
@xefreniks231: Tak, możemy się wypowiedzieć. Nagraliśmy nawet na ten temat film, gdzie porównujemy nakładki od Spidi, Dainese i Rebelhorna w temperaturze -2 stopnie. Dainese wytrzymał najdłużej, czyli jakieś pół godziny z hakiem, Spidi niewiele krócej, w Rebelhornie zaczęło być zimno po paru minutach. Czy chronią przed deszczem? Chronią. Czy chronią przed chłodem - nie, bo i nie są to nakładki przeciwchłodowe, tylko przeciwdeszczowe. W tak niskich temperaturach komfort termiczny zapewni tylko
TYLKOjazdaTestyNowosci_Porady - @xefreniks231: Tak, możemy się wypowiedzieć. Nagraliś...
  • Odpowiedz
@xefreniks231: Ja mam grzane manetki i powiem Ci ze ludzie je przeceniają. Owszem , trochę przedłużają sezon, swietnie się sprawdzają na chłodne wieczory, poranki których u nas masa ale jeśli ktoś myśli ze będzie w zimę jeździł dzięki nim na moto to nie ma szans. Przy naprawdę niskich temperaturach do jazdy (a 2 stopnie to zdecydowanie krytyczna temperatura do takich rzeczy) manetki masz odpalone na mocne grzanie a w rękach masz
  • Odpowiedz