Wpis z mikrobloga

Takie pytanie
mam pocetoperator PO-33. Fajna zabawka jednak ciałbym coś nieco większego ze tak powiem.
czy sa takie urządzania (czyli połączenie samplera z sequencerem) w przystępnej cenie?
Myślałem o elektron model:samples ale czytam ze "The Elektron Model:Samples can import samples but does not sample."
czyli co? nie moge tak jak w wypadku PO-33 podłączyć jackiem syntezatora czy filmu na YT aby zrobić sampla po audio?
Jak sie w takim wypadku robi sample? w jakiejś apce na smartfona, ipada czy komputer a potem importuje?
czy w ogłe chodzi o coś innego?

sorki sa sranie hasztagami ale w temacie pisze pierwszy raz wiec strzelam na ślepo…
#muzyka #produkcjamuzyki #sampler #sampler #muzykaelektroniczna #audio #house
  • 6
@bibsz: Najlepszy tani sampler i maszyna perkusyjna to Circuit Rhythm. Bardzo fajna sekcja efektów, dużo opcji związanych z sekwencerem, zasilanie na akumulatorze, ładowanie i połączenie poprzez nowoczesny port USB-C oraz niewielkie rozmiary. Wady? Sampluje mono, do wielu gatunków nie jest to problem. Dużo droższy Digitakt też ma mono sample. Mam wiele droższych urządzeń, ale jego lubie bardzo i uznaje za mega przystępnego, nie tylko w kwestii ceny, ale też użyteczności i
@RitmoXL: dzieki w sumie też o tym myślałem :)
takie pytanko jak wyglada strojenie sampli? Chodzi o to ze po-33 pracował w tylko jednej tonacji.
Tutaj jest dostępna po prostu cała chromatyka czy też są jakieś ograniczenia albo może wybór skali?

druga sprawa jak wyglada zapisywanie projektów?
w po-33 to działo po audio - po prostu sie uruchamiało zapisywanie stanu urządzenia i urządzenie generowało takie audio-data które trzeba było zapisać przy
@bibsz: Normalnie masz pamięć na sample i projekty, można potem nimi zarządzać przez aplikację Components. To już jest naprawdę cywilizowany soft w tych gratach. https://novationmusic.com/en/components Aplikacje można instalować, ale można też po prostu przez przeglądarkę obsługującą MIDI jak Chrome czy Opera używać.

Co do strojenia, brak skal, chromatyczne strojenie, 1 oktawa w górę albo w dół:

Macro 1 - (Tune) will alter the tuning of samples on the track over
@bibsz: aaa projektów może być sporo, ale całość stanu nazywa się Packiem i tych packów możesz mieć wiele na kartcie micro-sd - wczytywać je dowolnie. Tylko nie można ich mieszać jakby. Każdy Pack to oddzielny byt.
Przeraża mnie trochę brak jakiegokolwiek wyświetlacz ale jakoś nikt na to nie narzeka wiec chyba nie jest to problem :)


@bibsz: Ma to swoje minusy bo dokładnych wartości nie ma jak ustawić, ale plusem jest to, że nie myślisz o takich rzezach i lecisz z tym co się dzieje w urządzeniu. Ten sprzęt ma specyficzny flow, nie dla wszystkich - niemniej każdy może go wykorzystać, nawet jako prosty automat perkusyjny bo