Wpis z mikrobloga

@IdillaMZ: Nawet przyjmując że wszystkie te anonimowe opinie i nie ujawnione notki z tego artykułu Onetu faktycznie istnieją (co jest karkołomną tezą w przypadku duetu Wyrwał/Żemła), to i tak to wszystko co tam opisano ma wartość wyłącznie anegdotyczną. Gdzieś tam komuś się zaciął "Grot"? Straszne kurna. Przecież inne modele karabinów się nikomu nigdy nie zacinają i zawsze działają sprawnie w 100 proc.
Nawet przyjmując że wszystkie te anonimowe opinie i nie ujawnione notki z tego artykułu Onetu faktycznie istnieją (co jest karkołomną tezą w przypadku duetu Wyrwał/Żemła), to i tak to wszystko co tam opisano ma wartość wyłącznie anegdotyczną. Gdzieś tam komuś się zaciął "Grot"? Straszne kurna. Przecież inne modele karabinów się nikomu nigdy nie zacinają i zawsze działają sprawnie w 100 proc.


@Thorkill: Mnie szlag trafił kiedy zobaczyłem te 3 zdjęcia z
Raczej wyborczej


@surlin: Ten link dotyczy starej sprawy tzw. raportu Mosznera od którego rozpoczęła się dwa lata temu nagonka Onetu na Grota. Ten dzisiejszy artykuł to jakby drugi akt tej sprawy, choć w międzyczasie Onet w innych krótszych tekstach też atakował ten karabinek. Generalnie kampanie czarnego pr prowadzi cały czas Onet a dokładnie duet Wyrwał/Żemła a inne zaprzyjaźnione media (typu GW) do tego dołączają, przedrukowując te pierwotne artykuły Onetu albo podłączając
Czyli można to wrzucić do worka skoordynowanej akcji rządu Niemiec mającej ich przedstawiać (nawet kosztem kłamstw) jako siłę przewodnią w pomocy a innych umniejszać?

@surlin: W tak daleko idące teorie bym nie szedł.Jest jednak coś naprawdę osobliwego w tym że niemiecki koncern medialny od dwóch lat prowadzi kampanie oczerniania polskiej konstrukcji broni strzeleckiej. To chyba pierwszy taki przypadek w historii prasy na świecie.
@WujaTHC: Nie 3 a sam widziałem przynajmniej dziesiątki. W wywiadach poruszających temat broni nikt wojujący na ukrainie nie narzekał na grota a nawet go chwalili. To pokaż mi 3 zdjęcia z AUGiem czy innym M4 wysłanym na ukrainę sprzętem "zachodnim" xD
No ale gdzie kontrowersja? Niemcy używając swoich mediów piszą paszkwile na polską broń, bo walczą o zagraniczne kontrakty dla swojej zbrojeniówki.


@ShinpuTokubetsu: Tak tak, dalej naganiaj na "repolonizację" mediów.
Jakieś dowody na takie stwierdzenie? Merkelowa czy ktoś inny wysyłał maile do redaktora naczelnego Onetu z nakazem szkalowania Grota, bo inaczej obetną mu premię?

Tyle lat już słucham tych teorii, jak to Niemcy/Amerykanie/Szwajcarzy/Żydzi/ktokolwiek ręcznie sterują przekazem mediów w Polsce, których są właścicielami.
@IdillaMZ: broniłem swego czasu grota. Jestem strzelcem, zastanawiałem się nawet dość długo nad zakupem. Zwłaszcza że można było w dobrej cenie z dwoma długościami lufy na jedną promesę kupić.
Strzelałem parę razy cudzymi - zwyczajnie mi nie lezał więc zrezygnowałem i ostatecznie kupiłem coś hamerykańskiego.
Ale...
Z kolegami coś trochę pomagamy Ukraińcom na froncie... Coś tam czasem spływa z informacji dot użytkowania broni...
Niestety grot ma bardzo złą opinię.
Bardzo dużo
@Thorkill: @Qbon1802 ale to co teraz jest na froncie to już inny karabin, tzn. poprawiony a nie to o czym pisał onet, co trafiło na rynek i do wotu na początku. Sam widziałem 2 groty kupione przez strzelnicę w 2018 które poszły na złom po odpowiednio 11 i 13 tys., strzałów bo na zamku została tylko połowa występów ryglowych. AR-y strzelają po kilkadziesiąt tysięcy i tylko lufy się wymienia.