Wpis z mikrobloga

@IdillaMZ: Nawet przyjmując że wszystkie te anonimowe opinie i nie ujawnione notki z tego artykułu Onetu faktycznie istnieją (co jest karkołomną tezą w przypadku duetu Wyrwał/Żemła), to i tak to wszystko co tam opisano ma wartość wyłącznie anegdotyczną. Gdzieś tam komuś się zaciął "Grot"? Straszne kurna. Przecież inne modele karabinów się nikomu nigdy nie zacinają i zawsze działają sprawnie w 100 proc.
  • Odpowiedz
@Thorkill: O Jakości i ogólnej przydatności "grota" świadczą obrazki z frontu. Jeśli byłaby to awaryjna broń, słabo znosiła warunki pola walki czy co tam jeszcze to nie byłoby tylu zdjęć/filmów z frontu gdzie ktoś tych grotów używa.
  • Odpowiedz
Nawet przyjmując że wszystkie te anonimowe opinie i nie ujawnione notki z tego artykułu Onetu faktycznie istnieją (co jest karkołomną tezą w przypadku duetu Wyrwał/Żemła), to i tak to wszystko co tam opisano ma wartość wyłącznie anegdotyczną. Gdzieś tam komuś się zaciął "Grot"? Straszne kurna. Przecież inne modele karabinów się nikomu nigdy nie zacinają i zawsze działają sprawnie w 100 proc.


@Thorkill: Mnie szlag trafił kiedy zobaczyłem te 3 zdjęcia z
  • Odpowiedz
Raczej wyborczej


@surlin: Ten link dotyczy starej sprawy tzw. raportu Mosznera od którego rozpoczęła się dwa lata temu nagonka Onetu na Grota. Ten dzisiejszy artykuł to jakby drugi akt tej sprawy, choć w międzyczasie Onet w innych krótszych tekstach też atakował ten karabinek. Generalnie kampanie czarnego pr prowadzi cały czas Onet a dokładnie duet Wyrwał/Żemła a inne zaprzyjaźnione media (typu GW) do tego dołączają, przedrukowując te pierwotne artykuły Onetu albo podłączając
  • Odpowiedz
@Thorkill: Czyli można to wrzucić do worka skoordynowanej akcji rządu Niemiec mającej ich przedstawiać (nawet kosztem kłamstw) jako siłę przewodnią w pomocy a innych umniejszać?
  • Odpowiedz
Czyli można to wrzucić do worka skoordynowanej akcji rządu Niemiec mającej ich przedstawiać (nawet kosztem kłamstw) jako siłę przewodnią w pomocy a innych umniejszać?

@surlin: W tak daleko idące teorie bym nie szedł.Jest jednak coś naprawdę osobliwego w tym że niemiecki koncern medialny od dwóch lat prowadzi kampanie oczerniania polskiej konstrukcji broni strzeleckiej. To chyba pierwszy taki przypadek w historii prasy na świecie.
  • Odpowiedz
@IdillaMZ: No ale gdzie kontrowersja? Niemcy używając swoich mediów piszą paszkwile na polską broń, bo walczą o zagraniczne kontrakty dla swojej zbrojeniówki. Słabo tylko, że u nas toleruje się tyle korporacji medialnych z niepolskim kapitałem, które potem działają na niekorzyść kraju.
  • Odpowiedz
@IdillaMZ: a to nie było czasem tak, że grot (jak wiele z tego typu projektów) cierpiał na wiele "chorób wieku dziecięcego", które zostały poprawione w kolejnych wersjach i teraz jest to solidna broń?
  • Odpowiedz
@WujaTHC: Nie 3 a sam widziałem przynajmniej dziesiątki. W wywiadach poruszających temat broni nikt wojujący na ukrainie nie narzekał na grota a nawet go chwalili. To pokaż mi 3 zdjęcia z AUGiem czy innym M4 wysłanym na ukrainę sprzętem "zachodnim" xD
  • Odpowiedz
No ale gdzie kontrowersja? Niemcy używając swoich mediów piszą paszkwile na polską broń, bo walczą o zagraniczne kontrakty dla swojej zbrojeniówki.


@ShinpuTokubetsu: Tak tak, dalej naganiaj na "repolonizację" mediów.
Jakieś dowody na takie stwierdzenie? Merkelowa czy ktoś inny wysyłał maile do redaktora naczelnego Onetu z nakazem szkalowania Grota, bo inaczej obetną mu premię?

Tyle lat już słucham tych teorii, jak to Niemcy/Amerykanie/Szwajcarzy/Żydzi/ktokolwiek ręcznie sterują przekazem mediów w Polsce, których są właścicielami.
  • Odpowiedz
@IdillaMZ: broniłem swego czasu grota. Jestem strzelcem, zastanawiałem się nawet dość długo nad zakupem. Zwłaszcza że można było w dobrej cenie z dwoma długościami lufy na jedną promesę kupić.
Strzelałem parę razy cudzymi - zwyczajnie mi nie lezał więc zrezygnowałem i ostatecznie kupiłem coś hamerykańskiego.
Ale...
Z kolegami coś trochę pomagamy Ukraińcom na froncie... Coś tam czasem spływa z informacji dot użytkowania broni...
Niestety grot ma bardzo złą opinię.
Bardzo dużo
  • Odpowiedz
@Thorkill: @Qbon1802 ale to co teraz jest na froncie to już inny karabin, tzn. poprawiony a nie to o czym pisał onet, co trafiło na rynek i do wotu na początku. Sam widziałem 2 groty kupione przez strzelnicę w 2018 które poszły na złom po odpowiednio 11 i 13 tys., strzałów bo na zamku została tylko połowa występów ryglowych. AR-y strzelają po kilkadziesiąt tysięcy i tylko lufy się wymienia.
  • Odpowiedz