Wpis z mikrobloga

Jak przekonać moją mamę, żeby przestała pić piwo? Cholera, zawsze po pracy musi 1-2 piwa wypić. Jak mnie to irytuje wtedy nigdy nie jest sobą, nie da się z nią pogadać i jest najzwyczajniej w świecie agresywna :( jeszcze chciałam ją namówić na to, żeby przestała palić papierosy.. Ale tutaj chyba jestem bez szans, bo pali od 45 lat. Pali w kuchni, ale gdy ja wchodzę tam, to wdycham to świństwo. Zawsze się złości, gdy mówię jej, że sobie nie życzę palenia, i że mi przez całe życie papierosy przeszkadzają.. No a jak mają nie przeszkadzać.. Nie mam siły, chyba wyprowadzka będzie jedynym wyjściem. Chociaż mama też już najmłodsza nie jest i powoli zaczyna chorować..
#zdrowie #palenie #alkohol #nalogi #rodzice #rodzina
  • 12
@Vermeerrr: niech matka sobie robi co chce, jest u siebie, ty koniu sie wyprowadz na swoje, a nie siedzisz na jej garbie. A co do codziennego picia to warto z nia o tym porozmawiac jak to widzisz.
@Vermeerrr: Ciężko starego psa nauczyć nowych sztuczek, ale jeśli tak jak sugerujesz Twoja matka jest alkoholiczką to raczej nie jest to takie proste, żeby ją "przekonać", nie tak to działa XD Podobnie z papierosami.

mówię jej, że sobie nie życzę palenia

Ale to nie koncert życzeń zakładając, że to nie Twoje mieszkanie XD