Wpis z mikrobloga

Myślę, że w związku z zamieszaniem z Patriotami ostatnimi czasy, warto przypomnieć, że to nie żadne wunderwaffe i można je zniszczyć dronami kamikaze. Na przykład mogę podać przeprowadzane ataki przez Huti dronami Samad 3 na Arabskie obiekty wojskowe I naftowe chronione właśnie Patriotami. Wynik jednego takiego starcia w miejscowości Jazan widoczny jest na zdjęciu

#ukraina #wojna #historia

https://www.reuters.com/world/yemens-houthis-say-they-attacked-aramco-patriot-targets-jazan-2021-04-15/
źródło: IMG_20230307_150538_760
  • 62
no Ukraińcy pewnie pchają t72, szyłki czy goździki bo poodpadały im gąsienice jeszcze przed przekroczeniem granicy. Masz rację.

Odpowiedz


@Aquamen: nie chcę wiedzieć w jakim stanie rosjanie mają t72 skoro ich najnowocześniejszy czołg popsuł się na paradzie xD

Wiesz jest różnica między serwisowanym sprzętem, gdzie jest drama na pół internetu bo uszkodził się błotnik a sprzętem który stał pod chmurką, nie ma radiostacji, elektronika nie działa, a smary powinny być wymienione
@KakaowyTaboret: masz jakieś źródło tych rewelacji o braku serwisowania ruskich t72 czy tylko bredzisz? Jeśli jest jak mówisz to jakim cudem pojawiły się modernizowane t72 w kilku wariantach po stronie rosyjskiej?

T-14 armatę będzie ciężko zniszczyć takim dronem, ma wbudowany system który chroni przed takimi rzeczami
T-14 armatę będzie ciężko zniszczyć takim dronem, ma wbudowany system który chroni przed takimi rzeczami


@Aquamen: Armaty nie istnieją, jest tylko kilka egzemplarzy "demo" ale są tak do bani że ruskie nie mogą zacząć seryjnej produkcji.
Będzie dużo animacji 3D gdzie armaty niszczą tysiące czołgów NATO i tyle, nie będzie nagrań z Ukrainy chyba że ruscy się pospieszą i uruchomią produkcję na co brakuje im ogarnięcia.
masz jakieś źródło tych rewelacji o braku serwisowania ruskich t72 czy tylko bredzisz? Jeśli jest jak mówisz to jakim cudem pojawiły się modernizowane t72 w kilku wariantach po stronie rosyjskiej?


@Aquamen: Np biatlon czołgowy 2022 i sytuacja gdy po załadowaniu amunicji wieża kręciła się w różnych kierunkach. Na biatlonie czołgów gdzie sprzęt pewnie najlepszy i dopieszczony. Nie neguję, że nie modernizują sprzętu, ale skoro nawet na imprezach sportowych nie działa.

Informacje
@Aquamen: no ale to taki standard dyskusji na wypoku,
ktoś wysnuwa jakąś tezę* i od razu sam ją obala,

* której nikt nie głosi, albo jakiś troll czy inny gupek wymyślił 5 miesięcy temu

to nie żadne wunderwaffe

śledzę tak od początku wojny i pierwszy raz słyszę takie określenie, taką tezę,
a już szczególnie to, że miałyby być niezniszczalne

może misza Ci się w ogóle z internetami? onetami? bo tam co
@Aquamen: dałem też dowód #!$%@? serwisowania. Pytałem ile dowodów potrzebujesz. Dwa? Trzy? Z psującymi się czołgami po stronie rosyjskiej? Wiesz, żę prawidłowo serwisowane maszyny rzadko #!$%@?ą? xDDD

Dasz przykład jakiegoś zachodniego czołgu który na otwartej prezentacji zaczął kręcić wieżą w kierunku publiczności i załoga nad nim nie panowała? ;)

Myślę, że t14 armata jest lepsza niż jakikolwiek czołg polskiej produkcji.


Najpierw musiałby istnieć i wyjść z wersji demo. Za to czołgi
@SpalaczBenzyny: zachodni sprzęt jest niezniszczalny według wykopków, przewaga technologiczna zachodniego sprzętu to ich zdaniem wunderwaffe Ukrainy

Ukraina dostała tylko kroplę, kropelkę zachodniego sprzętu i od tego czasu piszą o ruskim złomie i Ukraińcach mielących ruskich na zachodnim sprzęcie podczas gdy trzon armii UA to radziecki sprzęt mający kilkadziesiąt lat do, tego piję, pokazałem, że zachodni sprzęt nie jest niezniszczalny ani nie zrobi wielkiej różnicy można go zniszczyć taki samymi latającymi zabawkami
@Aquamen: Żadna broń w oderwaniu od całego systemu to nie jest wunderwaffe. Przecież takie instalacje/nośniki strategicznych sił jądrowych można czysto teoretycznie zniszczyć/uszkodzić konwencjonalnymi metodami.

Nie ulega natomiast wątpliwości, że posiadanie Patriotów to jest mocny bonus dla SZU i miejmy nadzieję, że dzięki niemu będą w stanie jak najmocniej zaszkodzić bandyckim wojskom kacapów.
  • 0
@vanillla_guy: raczej nie przesuną go jak irysów do strącania samolotów na froncie, będą chroniły zaopatrzenie przekazywane przez kraje NATO. Radzieckie plot zostanie raczej przesunięte do zadawania szkód.
zachodni sprzęt jest niezniszczalny według wykopków


@Aquamen: ale naprawdę nikt tak nie twierdzi i nie ma takich opinii,
wręcz przeciwnie, np. "czekamy" na pierwsze potwierdzenie zniszczonego Himarsa,

jak Kraby były zniszczone to też nie było żadnego szoku i niedowierzania na tagu, były nawet nagrania jak został zniszczony irańskimi dronami "za grosze",
w sumie to ten Krab "dał radę" bo jest dobrze opancerzony, dopiero drugi dron go załatwił a wcześniej załoga miała
@SpalaczBenzyny: Jak było pierwsze potwierdzenie zniszczenia kraba to był akurat standardzik serwisowany. Wyparcie, złość i akceptacja. Najpierw pisali, że to amerykański odpowiednik kraba i szukali dowodów na to, potem wolski wrzucił ten film pisząc wprost, że to krab i była złość na kacapków no i na końcu akceptacja.
@SpalaczBenzyny: no właśnie tacy wyzywają mnie od onuc więc czerpię przyjemność gdy mogę merytoryką okazać swoją wyższość nad nimi i sprawić, że ukazują własne ograniczenia. Lubię dyskutować z mniej inteligentnymi ludźmi ode mnie bo czuję się wtedy mądrzejszy choć wcale wybitnie mądry nie jestem. Równie dobrze mógłbym grać z psem.
Polska nie produkuje czołgów. Pozdrawiam.


@Aquamen: nie pisałem o produkcji a o posiadaniu xD

@SpalaczBenzyny #!$%@? może merytoryką udowodnić napisałem mu, że jest różnica pomiędzy zadbanym sprzętem a takim kiepsko zadbanym jak rosyjski i daję mu kilka przykładów śmiesznych usterek nawet na biatlonie czołgów a ten dalej w zaparte xD

nigdzie też nie napisałem, że nie ma serwisowania to jakieś urojenia. Pytałem ile mam dać dowodów na moje tezy- kilka dostałeś.
Wiesz jest różnica między serwisowanym sprzętem, gdzie jest drama na pół internetu bo uszkodził się błotnik a sprzętem który stał pod chmurką, nie ma radiostacji, elektronika nie działa, a smary powinny być wymienione 20 lat temu, ale mechanik za to sprzedaje całkiem dobre za pół ceny chociaż nigdy nie był w żadnej hurtowni


@KakaowyTaboret: Twoje słowa. Nawet nie muszę nic dodawać.
Twoje słowa. Nawet nie muszę nic dodawać.


@Aquamen:

a) nie znaczy, że każdy
b) smary to tylko część serwisu sobie dopowiedziałeś, że nic tam nie robili (np. ukradli elektronikę i wymienili olej)
c) część smarów może nie być wymieniana i maszyna nadal będzie działać wiem z doświadczenia. Pogorszą się właściwości ale nadal będą miały właściwości smarowne ;)
d) gorzej by było np. nie wymieniać opon jak r0sjanie robili w ciężarówkach a
@Aquamen: tak jakbyś stwierdził, że skoro uważam, że r0sjanie nie dbają o sprzęt bo nie wymieniali opon i nie ruszali samochodów na postoju co doprowadziło do częstych uszkodzeń opon na Ukrainie (dać linki?) to uważam, że nic nie zrobili w pojazdach kołowych i byś się pytał jakim cudem wymieniają w nich silnik i skrzynię biegów xD
@Aquamen: najpierw wkładasz mi w usta coś czego nie powiedziałem, dokładnie Ci tłumaczę jak krowie na rowie, daję linki a Ty w zaparte.

Co zacytowałeś? Że jest różnica między zadbanymi czołgami a takimi gdzie niezbyt o nie dbano? Tak jest różnica i dostałeś kilka przykładów.

Najpierw nadinterpretujesz potem tworzysz chochoła a potem wygrywasz xD
Wiesz jest różnica między serwisowanym sprzętem, gdzie jest drama na pół internetu bo uszkodził się błotnik a sprzętem który stał pod chmurką, nie ma radiostacji, elektronika nie działa, a smary powinny być wymienione 20 lat temu, ale mechanik za to sprzedaje całkiem dobre za pół ceny chociaż nigdy nie był w żadnej hurtowni.


@KakaowyTaboret: Coś czego nie powiedziałeś.
Coś czego nie powiedziałeś.


@Aquamen: no i tam jest, że nigdy nic nie było zrobione, czy nie został wymieniony smar bez którego jakiś czas czołg może się poruszać? xD r0syjski sprzęt niby nie stoi pod chmurką i nie było przypadków nie działających radiostacji? :)

a dowodów, że r0sjanie kiepsko serwisują swój sprzęt dostałeś powyżej. Np. głupie opony w ciężarówkach bo nawet o nie nie potrafili zadbać xD wybuch czołgu w serwisie
@Aquamen: Na co chcesz dowody?

a) wybuch czołgu podczas serwisu
b) uszkodzona wieża na biatlonie czołgów
c) problemy z elektroniką/radiostacjami/optyką w ruskich czołgach?
d) psujące się opony w rosyjskich ciężarówkach?

gdy to dostaniesz przyznasz, że r0sjanie mają niską kulturę techniczną? Bym nie wklejał linków na darmo :P