Wpis z mikrobloga

Dzisiaj odkryłam, że ludzie są TOTALNIE bezrefleksyjni. Próbowałam zapytać kolegę o jego opinię, na temat ważnego wydarzenia w mediach i myślałam, że powinien mieć jakąś refleksję, ale zamiast tego, ku mojemu zdumieniu, okazało się, że nic mu się nie śniło na ten temat! Czy to jest przyszłość? Ludzie przystosowują się tylko do tego co im mówią w telewizji i wszystko jest już dla nich postrzegane jako prawda, bez zastanowienia czy jest to ważne czy słuszne? #ludzie #refleksja #telewizja #swiadomosc #trendy
  • 22
@gram_na_twoim_flecie: No właśnie, zapytałaś kolegę to jest kluczowe. Powinnaś zapytać koleżankę, po co facet ma się głowić nad czymś na co i tak nie ma problemu? Wie, że na to w żaden sposób nie wpłynie to nie zawraca sobie tym gitary, pewnie i tak ma wystarczająco problemów. Baby tylko mogą myśleć nad takimi bezsensownymi rzeczami.
@gram_na_twoim_flecie:

80% ludzi to bezrefleksyjne roboty
nie mają żadnej SWOJEJ myśli/opinii/emocji.
Są zewnątrz sterowalni, tzn że zostali zaprogramowani przez rodziców, społeczeństwo, media. żeby reagować emocjonalnie w określony sposób na określoną sytuację.
powtarzają wyuczone schematy, recytują jak katarynka opinię rodzica,polityka,opinię wtłoczoną przez media.
ewentualnie robią za "inteligentny" syntezator mowy i opinię którą im wtłoczyły media popierają bardziej rozbudowaną paplaniną...
mogą jednocześnie wyznawać całkowicie logicznie bezsensowne lub sprzeczne ze sobą poglądy...

takich którzy
@gram_na_twoim_flecie: Dzisiaj odkryłem, że ludzie są TOTALNIE egocentryczni. Mam ostatnio sporo na głowie i nie żyję tym co dzieje się na świecie, nie chcę sobie dokładać stresu. Podchodzi ostatnio do mnie taka jedna, pyta się co sądzę o jakimś wydarzeniu, którym żyje spory odsetek ludzi, którzy nie mają nic innego w życiu do roboty. Była cholernie zdziwiona, że nic o tym nie wiem, na dodatek gdzieś na portalu ze śmiesznymi obrazkami
Ciągle idziemy do przodu, jednak dzisiaj zastanawiające jest to, jaki kierunek obraliśmy.


@gram_na_twoim_flecie:

150 lat temu 80% ludności było analfabetami,
teraz w krajach rozwiniętych niby wszyscy umieją czytać ale ze 20% nie jest w stanie zrozumieć czytanego rozkładu jazdy autobusu :)

generalnie świat idzie do przodu i to bardzo dobrze,
tylko nie należy zakładać że każdy spotkany człowiek jest istotą rozumną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@gram_na_twoim_flecie: Kurde człowieku, zaczynasz wyprowadzać mnie z równowagi tym rzucaniem losowych tekstów nie mających sensu w kontekście. Zwyczajnie trollujesz czy serio nie potrafisz prowadzić rozmowy?

Spodziewałem się co najmniej argumentacji na poziomie że opinie są jedynym co można mieć w kontekście w którym brakuje wystarczających informacji do wywnioskowania czegokolwiek.(z pominięciem podejrzeń opartych o częściowe dowody, czego zwykle używa się zamiast wyciągania opinii z dupy) Albo że kwestii moralnych nie da się