Wpis z mikrobloga

Ale mnie zawsze strzela jak widzę jak w normalnym wolnym kraju osoba prywatna może sobie kupić samochód za powiedzmy $3k, i przez noc naprawić go, wymienić jakieś opony, wysprzątać, czy co tam jeszcze potrzeba, i na następny dzień sprzedać go bez podatku za $6k, będąc na czysto z $2k do przodu (odliczając części itd.). A w Polsce? W Polsce jak w lesie #!$%@?. Kupisz coś takiego, musisz załatwiać jakąś zbędną papierologie z dupy, później przy sprzedaży za cenę powyżej ceny zakupu płacisz jakieś podatki, a idź pan w #!$%@?
#motoryzacja #samochody #auta
Gaahl75 - Ale mnie zawsze strzela jak widzę jak w normalnym wolnym kraju osoba prywat...

źródło: hoj

Pobierz
  • 10
@Gaahl75 już nie mówmy o tym że prawo jazdy B pozwala na jazdę mini ciężarówkami na 7,5t. Więc biznes się kręci łatwo jak potrzebujesz przewieźć sobie jakieś ładunki, koparki itd

a u nas #!$%@? jak w lesie na wszystko musisz mieć kwit o egzamin
@xionze: w dużej liczbie stanów nie ma podatków od kupna/sprzedaży samochodów, więc teoretycznie możesz codziennie kupować jeden samochód za x dolarów, pojeździć kilka godzin, i pod wieczór sprzedać samochód za tyle samo, i tak codziennie
@Gaahl75: w żadnym cywilizowanym kraju nie odpuszczą ci podatku od zysku, co więcej w USA potrafią być wysokie podatki od samej sprzedaży/zakupu.

Ale żeby było ciekawiej, to w Polsce zasada posiadania przez 6 miesięcy i sprzedaży bez podatku od zysku jest formą optymalizacji podatkowej. A kary za brak przerejestrowania nie są egzekwowane.
@Gaahl75 jest taki kraj w Europie w którym możesz też tak zrobić.

kupujesz auto, były właściciel wyrejestrowuje i do póki sam nie zarejestrujesz to auto znika z rynku. nie ma obowiązku rejestracji czy przeglądu. można trzymać w stodole dziesiątki lat za darmo.

a w Polsce nawet tymczasowo wyrejestrować się nie da nawet uszkodzonego auta (tak wiem, da się na rok ale się to nie opłaca bo i tak po roku trzeba mieć
za powiedzmy $3k, i przez noc naprawić go, wymienić jakieś opony, wysprzątać, czy co tam jeszcze potrzeba, i na następny dzień sprzedać go bez podatku za $6k, będąc na czysto z $2k do przodu


@Gaahl75: przecież dokładnie tak wygląda u nas handel autami :)

od groma handlarzy nie ma zarejestrowanej działalności, handluje pojedynczymi sztukami