Wpis z mikrobloga

Pora żegnać się z Wykopem.
Wielokrotnie rzucałem ten nałóg. Wypisuję się. Codzienne sprawdzanie kontentu, od niecałego roku także udział w dyskusjach. Jakkolwiek patetycznie to nie zabrzmi: Wykop był częścią mojego życia. Źródłem informacji, obserwacji socjologicznych w komentarzach (socjologiem nie jestem). Nie wiem jak Wykop będzie wyglądał za miesiąc, pół roku. Mam to wiadomo gdzie. Pozostałym ostańcom życzę szczęścia bez cienia ironii.
Ad rem: dlaczego?
1. Główna - temat-rzeka. Płomienie przy Magicalu a także inne "kontrowersyjne sytuacje". RMF FM, Polsat News, ten portal śląski - nadreprezentacja punktów widzenia.
2. Poziom dyskusji sukcesywnie spadający. Może to dlatego, że rok mamy wyborczy namnożyło się nadproduktywnych zielonek. Nazwisk wymieniać nie będę, jak mawiała moja wychowawczyni.
3. Główna to: a) samcom polskim źle, bo Arab/Murzyn przyjeżdża i deprawuje Polki, które są naiwne, ale problem od wieków znany podnoszony zostaje do potęgi n-tej. Facet to ofiara systemu, odwieczny męczennik noszący swój krzyż, tj. genitalia. Murzyn kradnie samice niczym King-Kong, zaś Polki wyjeżdżające na Erasmusa (fakt, festiwal kur*stwa) to z definicji dziwki. Za dużo piwnicznego bólu, zbyt wiele kompleksów. No rozumiem, istnieje takie zjawisko, podobnie jak problemy demograficzne - ale srać martyrologią samczą tak hurtowo? Wiecie jakie tagi mam na myśli.
4. Jako opozycja dojdzie do władzy to będziemy jeść robaki. No zmiłujcie się. Liczba postów o robakach jadalnych, podkręcona przez PiS mnie przeraża podobnie, jak marzenie o uchodźcach z Ameryki Południowej. Na te pierwsze urojenia reaguję podobnie jak Makłowicz, na te drugie nie pozostaje mi nic poza rozłożeniem rąk w ramach bezradności.
5. Ukraina - zawsze słynny minus za "w Ukrainie". Merytoryki mało, wiele za to deklaracji od piwnicznych bojowników, jak i trolli. Obie grup uznaję za fantastów i napinaczy. Mało trzeźwych, racjonalnych opinii.
6. Dziwna nadaktywność Orlenu i kręgów tego molocha. Orlen lite to tylko kij wkładany w mrowisko.
7. Wczorajszy poziom dyskusji w sprawie samobójstwa. Takiego zmasowanego kału trollowskiego to ja dawno nie widziałem w komentarzach.
8. Poziom dyskusji. Wicie, rozumicie.
Ergo: Żegnaj Wykopie. Byłeś dla mnie źródłem wiedzy od lat. Niestety stałeś się nieczytelną zbitką faktów prasowych ożywianą zielonkami. Miejsca dla rozwoju pasji, hobby, zainteresowań coraz mniej. Uczestników dyskusji również. Rzekłbym jak starzec: "kiedyś to były dyskusje".
  • 7
@Feldkurat_Cypuchowski: idz byle dalej. Bedziesz zdrowszy. Tutaj odpowiedzia na argumenty i pytania coraz czesciej sa:
- Twoja stara
- Hahahaha

Albo powtarzanie ciagle tego samego w inny sposob i rajdy w minusowaniu. Czlowiek chce dostac konkret a dostaje "bo tak".

Tyle ze to nie tylko wykop. To spoleczenstwo durnieje i farm trolli coraz wiecej.
@Feldkurat_Cypuchowski: człowiek przychodzi tu już tylko z przyzwyczajenia i wspominek. Kilka lat temu przeglądałem główną, "o to do nowej karty, to do nowej karty, AMA pracownik oczyszczania miasta? Do nowej karty", teraz tylko UKRAINA, ORLEN, ROBAKI, SZCZEPIONKI, ŚLĄZAK ZJADŁ PSA, LGBT, PIS, wszystko układane by grać na emocjach, człowiek się wcale przy tym nie rozwija a zamiast tego denerwuje. Społeczność tagów przegryw, patostreamy, jakies famema odpowiada za większość zawartości mirkoblogu. Jeszcze
@Feldkurat_Cypuchowski:
Vielgie czynicie krzyvdy v domu naszém
Czcigody Oberleutnancie tém niknięciem Vaszém!
Nie o takiem Polskiem valczylyśmé śpiąc ongiś na stéropianie
By samemu na Vykopie teraz sierotami ostać, Panie

Przemyślże, zaklinam Cię, Mości Arcykuracie
Byś za jaki czas nie był znowuż zaskoczony
Że jednak Vykopowicze milsze są od żony!
A - y - wtenczas bądźże przekonany
Y pamiętay snadno, że tu milsze są gałgany!