Wpis z mikrobloga

@Narcyz_: na reddit ktoś pisał, że częśto zalecają oglądanie Ranczo osobom uczącym się języka polskiego - że sąprawdziwi aktorzy, którzy potrafią się posługiwać aparatem gębowym ;-) Inna sprawa, że jakoś dało się udźwiękowić ten serial - nigdy nie miałem problemu, żeby zrozumieć co mówią a telewizor prawie na minimum ściszony.
@Narcyz_: Tak jak wcześniej ktoś wspomniał - pierwsze 3-4 sezony TOP - ukazanie Polski prowincjonalnej u progu wejścia do UE, wójt, który wszystkich trzyma za mordę, biznesmen Więcławski ustawiający przetargi z nim, wszechobecny alkoholizm, przemoc domowa, konserwatywny ksiądz bojący się przemian społecznych, no Smarzowski by tego lepiej nie napisał. Potem była coraz większa odklejka - Solejukowa sama klejąca pierogi i stawiająca sobie za to chatę po roku działalności (XD), potem wybierająca
@obk:

Nie oglądałem "Rancza", gardzę tym serialem, bo ten serial to kwintesencja cebuli i polactwa.

Korzystam, parafrazując klasyka, z "luksusu własnego zdania", do czego służy ten portal. Powtarzam - moim zdaniem ten serial to polskie, przaśne #!$%@?, produkt w sam raz dla p0laków (może takich jak ty i twoje otoczenie). To już "M jak Mdłości" jest lepsze. A nazywanie tego czegoś najlepszym polskim serialem świadczy o braku gustu i odniesień, zwłaszcza
@spiegelglas: Po pierwsze jestem starszy od ciebie (37), po drugie ja praktycznie nie oglądam żadnych seriali, a po trzecie to chodzi o to ze w sumie to ty jesteś najniżej na drabinie społecznej i właśnie takie twoje śmieszne próby urągania komuś spuszczają cie jeszcze niżej, bo i tak większość czy je ogląda, czy nie jest poprostu ponad tobą. Zanim narobisz śmiesznych fikołków to sprawa jest prosta, akcji towarzyszy reakcja, wiec obrywasz
@Narcyz_: ja to go po raz pierwszy na ipli oglądałem. Jak był w TVP to mnie nigdy nie wciągnął. Mój świat seriali wygląda tak:
1. Miodowe lata, Rodzina zastępcza, 13 posterunek, Świat według kiepskich,
2. Brzydula,
3. Ranczo

Szkoda że telewizje w Polsce nie nakręciły nigdy więcej żadnego serialu. Od lat w telewizji wyłącznie paradokumenty i reklamy leków.
jesteś pewien?


@spiegelglas: Tak, a skąd sam sie domyśl i upewnij sie, że kalkulujesz to, co potrzeba.

Ale jednak Ranczo oglądałeś? (σ ͜ʖσ) To jak z disco polo - nikt nie słucha, a wszyscy znajo..


Widzisz, ty też znasz, tez oglądałeś, ja widziałem kilka odcinków i co w związku z tym? Coś sie tak podniecił na ten fakt? Ty też musiałeś oglądać, chyba
@Opad4991 ja trochę inaczej patrzę na kolejne sezony. wydaje mi się, że twórcy w 4 pierwszych sezonach chcieli pokazać ówczesne realia a w kolejnych zdecydowali się na ukazanie wizji jak przyszłość może wyglądać i jak powinna wyglądać. Czasami oglądając mam wrażenie jakby twórcy rozgryźli Polaków, dali przepis na wygranie wyborów (droga kozła i Czerepacha) i w podobnym stylu i sposobie PiS zyskał władzę. chociażby porównać Pietrek jako zenon Martyniuk, kozioł jako tylko