Wpis z mikrobloga

Witam w piątkowe popołudnie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Chciałbym się podpytać bardziej doświadczonych czy jest szansa żeby zapakować oponki 32mm pod hamulce Shimano Sora. Posiadam Treka Domane Al3, w którym chciałbym zwiększyć komfort jazdy, jednak nie ma w nim możliwości montażu hamulców tarczowych. Według strony Treka Shimano Sora przepuszcza maksymalnie oponki 28mm, ale z tego co widzę jest jeszcze trochę wolnego miejsca.

#rower #rowery #szosa #gravel
Bednarek - Witam w piątkowe popołudnie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Chciałbym się podpytać bardziej d...

źródło: sora-.cgb

Pobierz
  • 16
@GrubyKociol: z tego co mierzyłem w ramie spokojnie bym upchał 40mm. Odnośnie spuszczania powietrza masz rację, już teraz przy 28mm muszę trochę na siłę wciskać te oponki, bo ocierają o klocki
@trzyes musiałbym zamówić koła i pewnie by wyszło dopiero po zamontowaniu, wolałbym najpierw posłuchać rad osób które już miały podobny pomysł.
@Bednarek: to juz zeby nie pier... to trzeba po prostu sprawdzic, tu problemem nie beda hamulce tylko miejsce na dole ramy przy suporcie. hamulce pewnie i wejda, na dole musi zostac sporo miejsca

ale

tak naprawde zadne tam opony nie sa 28 czy 32 bo to zalezy od szerokosci obreczy no i zalezy czy obrecz przyjmie bo moze w twojej ledwo max 30 itd wejdzie, na szerokiej obreczy opona bedzie szersza
@Bednarek: faktycznie, optymistycznie to wygląda. Plusik dla Treka. Zamów opony 32c, załóż pierw tył i jak nie będzie działać to co najwyżej zwrócisz komplet. 32c do lasu nie ma tragedii, wszędzie przejedziesz a i szczególnie po asfalcie fajnie idzie.
@twardy_kij: Generalnie to trochę nie trafiłem z rodzajem roweru. W trakcie korzystania wyszło że bardziej potrzebuję Gravela na kilkudniowe wypady pod namiot, a że bardzo tego Treka polubiłem to szkoda mi go teraz sprzedawać i tak kombinuję ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@GrubyKociol: Dzięki wielkie za wsparcie, będę szukał 32mm w takim razie i zobaczymy czy to zmieszczę.
@Bednarek: nadal troche nie kumasz, 28mm ma opona teraz, chcesz 32mm, to bedzie 2mm+2mm z kazdej strony. sprawdz po prostu ile masz miedzy opona i rama. moze wejdzie ale zostanie malo miejsca a dobrze by bylo zeby ci wszedl maly palec pomiedzy
od gory hamulca masz ile? bo ona bedzie i szersza i wyzsza niz poprzednia

przy wkladaniu moze trzeba bedzie spuscic powietrzei wejdzie a moze byc za duza i obcierac
twardy_kij - @Bednarek: nadal troche nie kumasz, 28mm ma opona teraz, chcesz 32mm, to...

źródło: DomaneAL3_19_23526_A_Alt4

Pobierz
@twardy_kij: na hamulcu już po uwzględnieniu że opona będzie także wyższa jest tyle miejsca co przy supporcie, może nawet 2mm więcej.
małego palca teraz wciskam, po wsadzeniu jakiejś szerszej opony ta przestrzeń znacznie zmaleje.
Jak będzie okazja to zapytam w jakimś serwisie, jak nie to spróbuję i dam znać.