Wpis z mikrobloga

Pytanie tylko do #korpo, najlepiej poza IT

Czy są u was "elastyczne godziny", tj. możecie dzień w dzień przychodzić do pracy (biura) o 10:00 i nawet jeśli reszta przychodzi o 09:xx to nie będzie wam to wypominane, jako niska motywacja czy inne #!$%@?

Teoretycznie wszystkie firmy elastyczne, ale w praktyce różnie bywa, najczęściej poprzez fochy managera lub zespołu

#pracbaza #praca #korposwiat

Czy możesz codziennie na 10:00

  • Mogę i nie ma problemu 61.9% (52)
  • Mogę, ale "Edyta" będzie krzywo patrzeć 17.9% (15)
  • Nie mogę 20.2% (17)

Oddanych głosów: 84

  • 5
@Radek41: u nas mamy takie "okienko", w czasie którego zaczynamy robotę - między 8:00 a 9:00. Przyjście wcześniej (np. 7:00-15:00) lub później (np. 10:00-18:00) uzgadniamy wcześniej z resztą. Ale u nas w zespole akurat mamy taki charakter pracy, że wszyscy ze sobą ściśle współpracujemy przez praktycznie cały dzień i to wręcz wymusza, żeby wszyscy przychodzili mniej więcej o podobnym czasie. Już mieliśmy taką sytuację, że jedna dziewczyna przychodziła na 10:00, a
@Radek41 nie ma żadnych godzin pracy, jedynie jak ktoś ci wrzuca propozycje spotkania to się musicie dogadać co do godziny albo jak podwładni lub przełożeni z tobą ustalą, że chcą w danym czasie komunikację synchroniczną - zależy od potrzeb biznesowych i działu. Mozesz w ciągu dnia iść na siłownię, do fryzjera, na zakupy, możesz pracować o 3 w nocy, grunt żeby robota była zrobiona.