Wpis z mikrobloga

Mirki, pytanko dotyczące Wojska Polskiego. Wpadłem na taki pomysł, żeby na "starość" iść do wojska. Dzwoniła do mnie babka z WCR i powiedziała, że muszę się stawić osobiście i wybrać jednostkę w której chciałbym służyć. I tutaj pytanie - skąd ja do jasnej mam wiedzieć w jakiej jednostce mam służyć? Jest jakaś lista gdzieś czy co? Może pytanie takie śmieszne dla niektórych, ale jak nigdy nie byłem w wojsku, to nie wiem co wpisać. Myślałem, że powiem tylko miasto i to wystarczy, ale nie. Człowiek myślał, że to będzie na zasadzie odgórnego przydziału na podstawie danych, które im przedstawię, a tu się okazuje, że trzeba być zorientowanym na konkretną jednostkę, a dla cywila, który dotychczas o wojsku słyszał tylko w TV to czarna magia.
#wojsko #praca #pracbaza #wojskopolskie #szeregowy
  • 18
@Pust3lnick: jeśli mówisz o 28-dniowym szkoleniu to musisz mieć na uwadze że nie odbywają się one w każdej jednostce. W dodatku szkolenie to kończy się przysięgą więc wojsko będzie się później o ciebie upominać i zabierać cie na różne szkolenia jeśli nie będziesz chciał kontynuować kariery
@Rocky_Zuma_Skye: Po chcę iść do wojska? Trudne pytanie. Zawsze chciałem (a czemu to już nie wiem, po prostu czułem, że chcę iść), ale jakoś nigdy nie chciało mi się bawić w te całe procesy „rekrutacji”. Niedawno dotarła do mnie informacja (tak, wiem, szybki jestem), że teraz to wszystko jest uproszczone do minimum (wcale nie), więc stwierdziłem „czemu by nie spróbować?” To nie jest tak, że nagle mi się zachciało, choć może
@Pust3lnick: Zobacz jakie jednostki masz w okolicy. Czy to artyleria, czołgi czy zmech czy inne dowodzenie albo coś. Praca w każdej jednostce wygląda inaczej.
Jeżeli jesteś starszy, to raczej omijaj zmech i rozpoznanie.
@Rocky_Zuma_Skye: Jeśli pod tym kątem patrzymy, to właśnie po to, żeby umieć obsłużyć broń, nauczyć się celnie strzelać, obsługiwać wojskowy sprzęt, żeby po prostu nabyć umiejętności typowo wojskowych. Udzielić pomocy już potrafię, bo przeszedłem szereg szkoleń i kursów dotyczących pierwszej pomocy, więc chodzi mi tylko o umiejętności militarne.

@Pasciba Czemu omijać? Jeśli chodzi o najbliższą mi jednostkę wojskową, to widzę jedynie wpis w googlach o brygadzie logistycznej
@kustosz_karuzeli_sperdolenia: Właśnie na infolinii CWR babka przy telefonie nie udzieliła mi żadnych konkretnych informacji. Zapytałem jaką jednostkę mam wpisać we wniosku, czy wystarczy wpisać nazwę miejscowości (jest tylko jedna według Google), czy trzeba na jakiś konkretny „dział” wpisać (no nie wiem jak to działa, jestem z pokolenia które niestety ominął obowiązek służby wojskowej), a ona na to, że „jak się składa wniosek to trzeba wiedzieć na jaką jednostkę”. I tak w
@Pust3lnick: Już teraz masz jawny obraz wojskowej głupizny i bylejakości oraz zlewania tak potrzebnych armii kandydatów wobec 20 tysięcy odejść w tym roku, a ty dalej wierzysz, że to tylko początkowe trudności?

Daruj sobie to marnowanie życia w mundurze i idź do normalnej pracy.
@Pust3lnick Najlepiej do tego WCRu podjechać, tam powinni Ci wszystko wyjaśnić. Pamiętaj tylko, że MON to delikatnie mówiąc „specyficzna” instytucja. Lepiej nie sugerować się tym, co widzi się na filmikach, w telewizji albo o czym czyta się w internecie. Ba, nawet DZSW nie przybliży Ci dokładnie jak wygląda życie w wojsku. Robi się kupę głupich rzeczy, marnuje się czas wykonując rozkazy, które po prostu nie mają sensu, można dostać #!$%@? na najmniejsza