Wpis z mikrobloga

Pisanie dobrych tekstów o grach to ciężka sprawa, ale czasami to aż trudno uwierzyć JAK ciężka, o czym przekonał się sam Silvaren, który przeżył prawdziwą epopeję ze swoją próbą współpracy z wydawcą CD-Action przy tekstach o crpg. Zachęcam do zapoznania się z wpisem, miłej lektury! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Link: https://www.silvaren.pl/gaweda/cd-action/

#crpg #rpg #gry #silvaren #cdaction #afera
Lisaros - Pisanie dobrych tekstów o grach to ciężka sprawa, ale czasami to aż trudno ...

źródło: panie-areczku-meme

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • 33
@Rooofie: redakcja przez kilka lat mamiła współpracą i wydaniem tekstów, jednocześnie naciskając, by niektóre teksty, które były wcześniej na blogu, zostały zdjęte. Wszystko było robione na "gębę", bez umowy. Dużo opowiadać, naprawdę polecam chociaż przejrzeć tekst.
  • Odpowiedz
@Lisaros: Od dawna wiedziałem, że CDAction to trup utrzymywany na siłę przy życiu, ale że też zgniły od środka - to nie podejrzewałem. Dobrze, że od lat już ich nie kupuje - choć kolekcję starych numerów do tej pory mam.
  • Odpowiedz
@Lisaros pisałem do CDA w latach 90 tych. pamiętam, że płacili coś tam od znaku, ale z pominięciem spacji. Kasę wysyłali mi przekazem pocztowym. Na koniec roku przysłali taka ogólną umowę o dzieło. Mam ja gdzieś jeszcze na pamiątkę.
co do tych spacji, to gadałem kiedyś na jakimś copy party z Falconem. On miał u nich jakiś cykl na temat music trackerów. To jak mu po pierwszym odcinku nie zapłacili za spacje,
  • Odpowiedz
@Lisaros: CD-Action to część mojej młodości, bo gdy tylko zamieniłem Amigę na PC (chyba w 1998) to zacząłem kupować CD-Action regularnie przez jakieś 7 lat. Potem jednak straciłem zainteresowanie. Z różnych względów: może za dużo treści konsolowych, może za dużo mangi, może zbyt młodzieżowy wymuszony styl ("how do you do fellow kids?"), który już do mnie nie przemawiał, może chamstwo redaktorów wobec krytycznych opinii, a może dlatego, że nie interesowały mnie
  • Odpowiedz