Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam dziwną sytuację: dostałem przed godzinę temu maila z BlueMedia o pomyślnej płatności za doładowanie telefonu w Orange na kwotę 5zł. Problem w tym, że:
1. Wpisany jest jakiś obcy mi numer telefonu
2. Nie mam telefonu na kartę
3. Nie robiłem w tym czasie nigdzie żadnych transakcji
4. Nic mi nie ściągnęło z żadnego konta

Naturalnie nie właziłem w żadne linki w wiadomości (zresztą chyba nawet ich nie ma), została tylko przeze mnie otwarta.

O co tu może chodzić? Jakiś dziwny scam, którego nie rozumiem? Ogólnie nic się w tej wiadomości nie zgadza, poza moim adresem mailowym, no ale coś mi się nie chce wierzyć w taki przypadek.

#orange #bezpieczenstwo #scam #platnosci #bankowosc
Iudex - Mireczki, mam dziwną sytuację: dostałem przed godzinę temu maila z BlueMedia ...

źródło: Screenshot_59

Pobierz
  • 13
@Peter_Mountain: Hmm, no pierwsze co zrobiłem to zmieniłem hasło do tego maila, na którego przyszła wiadomość. I to jest jeden z moich dodatkowych adresów, taka proxy do potencjalnych wycieków właśnie, więc wiele z tego maila zdziałać nie można. Ale w jakim celu ktoś miałby go wpisać robiąc sobie doładowanie? xD
@Peter_Mountain: Tak, powiedzmy że jest "łatwy" do rozpracowania, ale kompletnie nie rozumiem po co ktoś miałby to robić? Mało mnie interesuje intencja, ale chodzi mi o zagrożenie jakie z tego płynie.
@Bad_Wolf: No sądzę, że wątpię, bo z tego co widzę przy doładowaniu na stronie orange po prostu podajesz jakiegoś maila, na którego ma przyjść potwierdzenie płatności. To nawet gdyby ktoś coś takiego zrobił, to tym samym mnie o tym powiadomił, więc jakiś geniusz zła to musiałby być xD

Największe zagrożenie jakie widzę, to że się posługiwał tym mailem kij wie gdzie, a przy doładowaniu telefonu się jebnął na autouzupełnianiu xD
Iudex - @Bad_Wolf: No sądzę, że wątpię, bo z tego co widzę przy doładowaniu na stroni...

źródło: Screenshot_61

Pobierz
a może to ktoś znajomy i np komp z pracy albo coś podobnego co wypluło autouzupełnianie?


@Bad_Wolf: Nie ma takiej możliwości, numeru telefonu nie mam w książce, jestem jedynym użytkownikiem tego kompa, nie loguję się na obcych urządzeniach, a zwłaszcza do tego maila, jeśli to robię (choć nie przypominam sobie takiej sytuacji w ciągu ostatniego roku), to zawsze przez incognito.