Wpis z mikrobloga

W sumie to już nawet nie odczuwam żadnej złości i chęci zemsty na swoich szkolnych oprawcach, bo tak naprawdę to ja jestem temu wszystkiemu winny. Agresja i znęcanie się nad słabszym to zupełna norma w wachlarzu zachowań ludzkiego gatunku. Po prostu miałem pecha że urodziłem się z takimi cechami które nie pozwalały mi się temu przeciwstawić i przejść przez to sito selekcji naturalnej.
#depresja #fobiaspoleczna #psychologia
  • 11
@Nemayu: moim zdaniem największą rolę odgrywają geny, ale wychowanie też ma w tym swój udział. Jest tak jak piszesz, wysłali mnie do szkoły i na tym się skończyło. Zresztą nie tylko ze szkołą ale ogólnie z życiem. Nie wiem po #!$%@? mnie zrobili skoro nie włożyli żadnego wysiłku w moje wychowanie.
@Glock17: Sądzę, że głównie stąd bierze się bycie ofiarą w szkole. Jedni dostają rady od rodziców, zostaje im wytłumaczone, są przygotowani, lepiej lub gorzej, w razie problemów pytają, dostają poradę. W razie potrzeby rodzice w jakiś sposób dziecko socjalizują, już pomijając, że od początku życia jest przez nich jakoś socjalizowane. W większym lub mniejszym stopniu.

Ofiara? Ofiara dostaje kopa w dupę na rozpęd do szkoły, a jak ma problem to jeszcze
ale za to rodzice się dowiedzą i dadzą przez łeb za to, że robi problemy.


@Nemayu: pamiętam jak nauczycielka wezwała starą do szkoły bo nawet ona zauważyła że zawsze siedzie sam, nie integruje się z klasą i nie jeżdżę na żadne wycieczki itp. W domu dostałem #!$%@? że musiała do szkoły jechać xD
@Glock17 "znecanie się nad slabszym" nie można uznać za normalne. Ludzie którzy to robią to gówna nie ludzie. Osoby z rigczem stają w obronie słabszych, ale niestety ciężko wymagać tego od dzieci i młodzieży. Najlepsza zemsta wobec tych ludzi byłoby ogarniecie sukcesu życiowego, rozwój samego siebie tak żeby w końcu moc na nich spojrzeć z góry. Plus reagowanie kiedy jest się świadkiem podobnych rzeczy, co prawda to nie jest zemsta bezpośrednio na
znecanie się nad slabszym" nie można uznać za normalne


oczywiście że to normalne i nie ogranicza się to tylko do ludzi. Najgłośniejsze pisklę i te które wypycha rodzeństwo z gniazda ma największe szanse na przeżycie i na przekazanie genów dalej. Znęcanie się nad słabszymi to zwykły mechanizm ewolucyjny mającym za zadanie odsiać słabe jednostki. Ludziom ciężko jest zrozumieć że nie różnimy się od zwierząt i gdyby dziś upadła cywilizacja to silni bez
@Glock17 Dalej uważam że nie jest to normalne dla ludzi. Ptaszek tym sposobem chce ugrać więcej pokarmu, a co zyskuje gnojek w szkole? My nie potrzebujemy już tego mechanizmu. Zwłaszcza nie w czasach gdy równolegle ratowane są dzieci z najcięższymi chorobami, przykładowo. Tak samo już nie dochodzi (prawie) do gwałtów i morderstw. Biologicznie może i jesteśmy zwierzętami, ale stworzyliśmy te cywilizacje i obowiązują nas inne zasady.
Osoby gnębiące innych nie powinny mieć
My nie potrzebujemy już tego mechanizmu


Miliony lat ewolucji i rozwoju człowieka ma nagle przestać mieć znaczenie bo żyjemy ze pare lat w cywilizacji?

Zwłaszcza nie w czasach gdy równolegle ratowane są dzieci z najcięższymi chorobami


Tylko dlatego że panuje dobrobyt, gdyby nastały trudniejsze czasy to właśnie ci ludzie o których wspomniałeś pierwsi by umarli z głodu bo nikt nie marnował by na nich zasobów. Selekcja naturalna. Łatwo też takim osobom współczuć