Wpis z mikrobloga

Korzysta ktoś z NETBOXa Playa ? Działa stabilnie? Z wszystkich sieci Play działa u mnie najlepiej. Tylko jestem ciekaw jak w dłuższej perspektywie wygląda u nich stabilność sieci bo będzie służył mi do pracy zdalnej. Oferują oni Internet bez limitu, z tego co się orientowałem to ich routery z brandem Playa są nic nie warte. Więc i tak bym musiał zakupić swój sprzęt pewnie B818 i zapakować do puszki hermetycznej na dachu. T-mobile u mnie wypada bardzo słabo jeśli chodzi o stabilność i wywalanie połączeń a w godzinach wieczornych to prawdziwy dramat . Orange lepiej działa, ale nie tak jak Play ( Ich nadajnik stoi najbliżej) . Wszystkie sieci u mnie działają na pasmach 2100 + 1800 jeśli o to chodzi. Starlink póki co odpada cenowo XD Radiówka u mnie odpada, bo działa coraz gorzej i są coraz częściej awarie że neta w ogóle nie ma. A na kabel to nie ma co liczyć.
#internetmobilny #lte #internet #play #pracait
  • 10
@lentilek: U teściów na wsi mamy i jest ogólnie ok. Ten sprzęt od Play czasami trzeba zresetować bo nie ma neta. Ale to się dzieje powiedzmy raz na tydzień/dwa. Zdarzało mi się pracować i nie zauważyłem jakiś większych niedogodności. Prędkości są stabilne i nawet imponujące jak na nadajnik oddalony ok 2km. Na wszelki wypadek proponowałbym mieć telefon z siecią która ma inny nadajnik żeby mieć w razie czego hotspota w razie
nikt ci nie gwarantuje przepustowosci, stabilnosci ani zasiegu po lte.


@krzywy_kanister: To zdaje sobie z tego sprawę, testowałem różne sieci przez kilka dni każda i Play wypadał najlepiej jeśli chodzi o przepustowość i stabilność nawet w piątki wieczorem.

@mattz_ : Telefon mam w innej sieci w Orange i jak daje hotspot tylko sobie to jest spoko, no ale niestety wieczorami trochę głupieje przełącza mnie na bliższe mi nadajniki ale z gorszymi
nadajnik wyłączyli na pół dnia, to jak przełączyło mnie na inny nadajnik to straszna lipa była i prędkości z rzędu 1 Mbps XD I jestem ciekaw czy to się często dzieje.


@lentilek: nie wiem no kiedyś musza modernizować, jak masz miasto to jest dużo nadajników to nie problem ale na wsiach jeden nadajnik to zajmuje duży obszar i jest problem. W domu mam z T-mobile i od roku ani razu nie
@mattz_: Ja że tak powiem też mieszkam dosyć blisko cywilizacji, ale niestety pagórek z drzewami tuż obok domu wszystko pięknie tłumi, i muszę polegać na dalszych nadajnikach :( Dom byłby 100 metrów w inną stronę i już by nie było żadnego problemu i miałbym piękny sygnał z nadajnika T-mobile ale co zrobić.
@lentilek: ja testowałem netbox, nie polecam. To w zasadzie tylko jakbys wrzucił router do puszki hermetycznej i wystawił na zewnątrz. Bez sensu.

Kupujesz tak jak piszesz B818 lub wystarczy B535, do tego antena ATK-LOG i gwarantuje ze lepszych efektów nie uzyskasz niczym w rozsądnych pieniądzach.

Miałem jakiś czas temu pewna dość trudna lokalizacje. Bez anteny na b535 wewnątrz było 4-8mb/s. Netbox na balkonie 12-15. B535+ATK 25-35

Z tym ze nie był