Wpis z mikrobloga

Używa ktoś na co dzień Macbook Air M2 8gb ram. Zastanawiam się nad zakupem. Słyszałem, że mogą być problemy z throttlingem, jak to obecnie wygląda? Warto zapłacić za ten sprzęcik 4500netto (działalność here).
Przeglądarka, RDP najwięcej używane bo Azure oraz WinServ.
tak wiem, że mogę za tą cenę kupić jakieś 40 thinkpadów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#apple #macbook #it #programista15k #informatyka
Pobierz testokrol - Używa ktoś na co dzień Macbook Air M2 8gb ram. Zastanawiam się nad zakupe...
źródło: image_2023-03-01_105158845
  • 13
Słyszałem, że mogą być problemy z throttlingem


@testokrol: jak masz na tym zamiar renderować pełnometrażowe filmy albo robić oprogramowanie dla NASA to pewnie będą problemy, ale jak będziesz z tego komputera korzystać zgodnie z przeznaczeniem (praca biurowa, rozrywka) to raczej nie powinno się nic dziać
@testokrol: ja bym osobiście szedł w stronę Pro 14 z M1 Pro, a 8GB ramu to już w ogóle bym omijał. Mi 16GB starcza na styk (Dockery, czasem VMki i te sprawy). Widziałem, że w dyskusji było wspominane o wirtualizacji, ja do tego używam darmowego UTM i w sumie do większości rzeczy powinno to w zupełności wystarczyć, szczególnie, że używa framework do wirtualizacji od apple, więc wydajność jest zbliżona bardzo do
Pobierz KebabWolowinaSosOstry - @testokrol: ja bym osobiście szedł w stronę Pro 14 z M1 Pro, ...
źródło: Screenshot 2023-03-02 at 10.22.40 (2)