Wpis z mikrobloga

#konfederacja #bekazkonfederacji #budownictwo #bekazprawakow

Dziś słuchałem sobie Mentzena który mówi że jest niedobór mieszkań, mieszkania są drogie bo są budowane według przepisów polityków i nie oni powinni się tym zajmować tylko firmy budowlane. Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości czy ten polityk jest populistą to dołączam zdjęcia budynku któremu wystarczyły proste przepisy budowlane, piękne samowole idealnie wpasowane w krajobraz i mieszkanie na które będzie Cię stać nawet z pensji u Mentzena.
aarahon - #konfederacja #bekazkonfederacji #budownictwo #bekazprawakow

Dziś s...

źródło: zzzzzzzz3

Pobierz
  • 73
@aegispolis: nie wiem na podstawie czego wywnioskowałeś, że jestem prawakiem, ale właśnie dlatego nie dyskutuję ze skrajnie-prawicowymi kucami jak i skrajnie-lewicowymi lewakami - jedni i drudzy to strata czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@aarahon: a nie jest tak jak mówił ? Pokazujesz ruderę a jemu chodzi najbardziej o programy typu chałupa+ dopłacają do kredytów jednocześnie podnosząc stopy procentowe przez te regulacje fliperzy zacierają ręce bo państwo tylko straszy
@xdTM ja się nie dziwię tym chińskim wieśniakom, że woleli zamieszkać w dwu milionowym dzikim mieście, aniżeli żyć w robotniczym raju tj. Chińskiej Republice Ludowej, w tym "mieście", paradoksalnie żyli na wyższym poziomie niż z kraju z którego uciekli, na dodatek w sąsiedztwie Hong Kongu - globalnego centrum finansowego i krainą z najbardziej kapitalistyczną-wolnorynkową władzą z sekretarzem finansowym Kawalerem Komandorem Johnem Jamesem Cowperthwaitem na czele
zalogowany_user - @xdTM ja się nie dziwię tym chińskim wieśniakom, że woleli zamieszk...

źródło: temp_file.png2603117692635883497

Pobierz
@aarahon: Oczywiście ze jest populistą, to ze wygrywa bitwy na argumenty swiadczy tylko o tym ze to trenował, a ze jest prawnikiem to pewnie robił to u najlepszych. Zreszta biedny nigdy nie był jego rodzicow bylo stac aby zapewnic mu takie korepetycje.

Pan Sławomir, tylko duzo gada co jest źle, ale jak by miał coś naprawiać to by to godziło w interesy jego kancelari, wszak z tego wlasnie zyje ze prawo
  • 0
a jemu chodzi


@Glos-prl: a jemu chodzi o populistyczne hasełka. Że niepotrzebnie urzędnicy pchają się w przepisy budowlane. Według mnie nie do końca - ocieplenie domu na które wydalibyśmy dwa razy więcej niż podczas remontu w 2005 poskutkowałoby tym że w tym roku nie wydałbym 1/4 tej kwoty na ocieplenie samego stropu. Przy czym chcąc ocieplić całe poddasze i tak muszę ściągać dach a każdego roku około 1000 zł mniej wydawalibyśmy
z wiekiem człowiek leczy się ze skrajnego kapitalizmu jak i skrajnego socjalizmu i rozumie, że regulacje są potrzebne, bo ich brak doprowadzi do takiej samej patologii jak ich nadmiar


@StdPtr: Przecież to samo mówi Mentzen. Tylko tych regulacji wystarczy kilkadziesiąt stron, a nie kilkadziesiąt tysięcy.
Więc faktycznie pewne regulacje są potrzebne żeby ludzie którzy myślą krótkowzrocznie mogli robić naprawdę dobre inwestycje dla samych siebie.


@aarahon: W punkt! Regulacje powinny określać jak budować żeby było dobrze. Problemem jest natłok formalności i biurokracji jaką musi wykonać zwykły człowiek, nie będący na bieżąco z tymi regulacjami. Nawet taka prosta sprawa jak procedura zgłoszenia budowy domku do 35m2 różni się w zależności od powiatu.
Uzupełniam informację odnośnie ostatniego zdjęcia, bo obarczanie winą brak przepisów 100 lat temu w tym przypadku jest trochę naciągane. Zdjęcie zawalonej ściany kamienicy pochodzi z 18 marca 2021 roku. Trwał wtedy remont i przebudowa


@tooph: bo OP zarzuca populizm ale też jest populistą xDDD, wrzuca przykłady ekstremalnej patologii, błędów przy pracy, 100 letnich budynków z błota i korników jako ilustracje dla swojej tezy