Wpis z mikrobloga

Mały tip dla niektórych użytkowników.

Tip przeznaczony przede wszystkim dla osób, które nie mają ogromnych rozdzielczości ekranu i korzystają z przeglądarki Firefox.

Dziś nie tylko strony internetowe, ale i Firefox jest projektowany tak, że ma ogromny interfejs. Praktycznie przy przeciętnych ciągle rozdzielczościach słabo się korzysta ze współczesnego Internetu,bo wszystko jest wielkie

W związku z tym tip. Pod adresem about:config, wystarczy znaleść opcję layout.css.devPixelsPerPx i ustawić sobie wartość poniżej 1.0. np. 0.9 lub 0.8, albo 0.75, itd.

To ustawienie działa jak zmiana rozdzielczości, bez zmiany rozdzielczości. Dla wartości poniżej 1.0, zmniejsza się cały interfejs Firefoksa i strony w nim otwierane. Skrypty otrzymują też inne informacje co do wielkości okna - np. okno o szerokości 1000px, dla wartości 0.75, widziane jest i zachowuje się, jak okno 1750px.

Dużo przyjemniej przegląda się Internet, gdy tę wartość się dostosuje pod siebie.

#firefox #css #wykop20 #internet #webdesign #stronywww #stronyinternetowe
  • 8
@ashmedai: Wartości ujemne są ekwiwalentem "disabled".

Cieszę się, że zmieniłeś i działa. Można wiedzieć, czy korzystasz i jak tak, to co ustawiłeś? Czy lepiej Ci się korzysta z Internetu, jak masz zmienioną tę opcję?

BTW: Napisałem bzdurę odnośnie rozdzielczości. Przy 0.75, okno 1000px nie jest widziane jako 1750, a 1250 ;)
@psiversum: W sumie nie korzystam z tej opcji.
To jest tak..
Mam lapka 17,3" full hd
Firefox mam density na compact (browser.uidensity 1) do tego userchrome.css w którym pomniejszyłem niektóre elementy.
W opcjach default zoom mam 120% ale jeżeli strona, na którą często wchodzę wyświetla się za duża to scrollem zmniejszam na 110 albo 100 zależy.
Przeglądarka zapamiętuje ten zoom.
Mało kiedy potrzebuję full screen więc mam z prawej kawałek pulpitu
@ashmedai: Pozwolę sobie wykorzystać Twój tip i o nim też kiedyś napisać :)

Do wartości 45, jednak trzeba się przyzwyczaić. Ja sobie ustawiłem na próbę i się gubię. Może inaczej jest przy smoothscrollu, ale ja mam wyłączonego i mi przeskakuje. 20 jest spoko.