Wpis z mikrobloga

@madafi: Ja zrobiłem jakiś kurs Corela w zakładzie doskonalenia zawodowego, potem poszedłem do pracy w drukarni, gdzie uświadomiłem sobie, że bardzo słabo znam ten program, więc gdzie taki kurs zrobisz chyba nie ma większego znaczenia, najwięcej nauczysz się w trakcie pracy. Z tym że gazety i materiały drukowane przechodzą do internetu, więc nie wiem, czy jest sens się uczyć akurat Corela, czy lepiej iść na kurs pakietu Adobe?
@madafi: ić w Adobe, Affinity - Corel już się kończy, oczywiście mozna w nim pracować, bo łopata to łopata, ale większe znaczenie ma pakiety Adobe / Affinity aktualnie w ofertach pracy.
@madafi: Olej tego Corela. Cała branża robi w Ilustratorze, kilku fachowców przebranżowiło się na Affinity Designer, bo jest znacznie tańszy. Ewentualnie podstaw możesz się nauczyć w darmowym Inkscape. Corel to skamielina.
@madafi: to przyuczenie na zakładzie, w resztę nie ma co się pchać teoretycznie, nie mówię ze nie można zrobić fajnych rzeczy nie mniej branża odbiła w druga stronę, a potem ciężko się przebranżowić/przestawić
@madafi: No to warto, ale jak oni robią medale, to raczej mają jakiś specyficzny, wąski zakres. Albo może też jakiś plugin specyficzny. Pewnie wystarczy poznać ze 3 narzędzia i będziesz wiedzieć co i jak. Może masz jak dopytać jakich funkcji konkretnie używają?