Wpis z mikrobloga

@billuscher Ma rację -- pamięć jest kluczem.
A jeśli chodzi o konkretnie technikę to wg badań tego australijskiego naukowca (nie pamiętam w tej chwili jego nazwiska) to najskuteczniejsza jest MILD. A więc "mnemonic" -- pamięciowa indukcja LD.
Jeśli chodzi o kombinację technik, czyli wzmocnienie MILD, to sekwencja: 8 mg galantaminy + WBTB + MILD. Wg zespołu pod kierunkiem LaBerge'a ten protokół ma aż 42% skuteczność. Oglądaj od 38:55:

https://youtu.be/uDYBXj_wv78
@Dreampilot: Szkoda że w Polsce nie można zdobyć galantaminy jak i w Europie od tak, są inne inhibitory acetylocholiny ale czy aż tak silne ew inną opcją jest spożywanie pokarmów bogatych w cholinę.
Co do pamięci tak, sen i pamięć są ze sobą powiązane a podczas snu (był artykuł gdzieś) mózg wrzuca do niego nasze wspomnienia m.in
Dzięki za artykuł, obejrzę ;)
@billuscher: W ogóle nie można kupić galantaminy sprzedawanej jako suplement. Nie ma na Amazon, nie ma nigdzie. A jeszcze kilka lat temu był duży wybór. Przypuszczam że galantamina miała tak małe zainteresowanie że firmom produkującym suplementy i nootropici po prostu się to nie opłaciło. To świadczy o tym jak relatywnie małe jest środowisko oneironautów na świecie i jak mało osób w tym środowisku jest zainteresowana taką suplementacją.
Pozyskiwanie choliny z jedzenia
galantaminę przestano sprzedawać bo stała się lekiem na receptę


@billuscher: A czy nie była lekiem na receptę zawsze? Pod postacią leku Nivalin.
Mogę to jeszcze zrozumieć tak że firmy produkujące suplementy galantaminy wycofały się z tego po interwencji amerykańskiej FDA -- to by mogło tłumaczyć dlaczego jeszcze kilka lat temu jak patrzyłem było dużo suplementów a teraz nie ma w ogóle.
@Dreampilot: nie wiem kiedyś sprzedawali, obecnie jakoś w Polsce jest na receptę jak inne leki tego typu niestety, ale można sobie i poradzić bez tego, są suple zwiększające poziom acetylocholiny + ta hupercyna