Wpis z mikrobloga

@ShortyLookMean mam 190cm mam kuchnie z ikea 92cm górna krawędz blatu. Jest w pytę wcześniej miałem standard typowy było odczuwalne.
Gdzieś widziałem filmik z wysuwana szuflada na całości pod szafkami i tam schowane były szczotki, mopy itd
Jestem wysoki, więc chcę użyć nóżek 160 mm, żeby blat był na wysokości 1 metra.


@ShortyLookMean: Wysokość roboczego blatu kuchennego powinna wynosić:
- minimalnie = wzrost / 2,000 + grubość podeszwy pod piętą - grubość deski do krojenia;
- optymalnie = wzrost / 1,875 + grubość podeszwy pod piętą - grubość deski do krojenia;
- maksymalnie = wzrost / 1,750 + grubość podeszwy pod piętą - grubość deski do krojenia.

Dodam
@darek-jg:jak robiłem kuchnie z Ikei to dolne szafki wieszałem z tyłu na listwie, żeby mniej się bawić potem z poziomowaniem itd. tylko przednie nóżki potem montowałem, a tylnych nie było, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby po prostu na ścianie je wypoziomować.
Z drugiej strony to nie wiem, czy ikeowy system szafek jest na tyle wytrzymały, żeby dolne wieszać. W końcu waga piekarnika, blatu, jakieś rzeczy w środku, czasem ktoś
szafki dolne z Ikei można powiesić


@strikingsurface: Zgodnie z instrukcjami mebli Metod:
- szafki zwykłe, pod piekarnik/zlew i płytkie powinny być powieszone na listwie i mieć 2 nóżki z przodu - https://www.ikea.com/pl/pl/assembly_instructions/metod-obud-szafki-stoj-bialy__AA-2230641-6-2.pdf
- szafki wysokie i wysokie AGD powinny być powieszone na listwie i mieć 4 nóżki - https://www.ikea.com/pl/pl/assembly_instructions/metod-obud-szafki-wys-bialy__AA-2238513-4-2.pdf
- szafki narożne powinny być powieszone na listwie i mieć 6 nóżek - https://www.ikea.com/pl/pl/assembly_instructions/metod-obud-szaf-nar-bialy__AA-2237325-6-2.pdf



Jako ciekawostkę dodam, że w Ikea występują 4
Wysokość roboczego blatu kuchennego powinna wynosić:

- minimalnie = wzrost / 2,000 + grubość podeszwy pod piętą - grubość deski do krojenia;

- optymalnie = wzrost / 1,875 + grubość podeszwy pod piętą - grubość deski do krojenia;

- maksymalnie = wzrost / 1,750 + grubość podeszwy pod piętą - grubość deski do krojenia.


@armt: Ooo. Dzięki za współczynniki. Dla mnie wychodzi między minimum a optymalnie, dla różowego powyżej maksimum, ale
@ShortyLookMean: Wyższy blat roboczy jest dobry do prac wymagających precyzji (np. dekorowanie ciasta), a niższy do prac wymagających siły (np. wyrabianie ciasta).

Przy stosowaniu nietypowych nóżek musisz też pamiętać że najwyższe zmywarki w zabudowie mają maksymalnie 92,5cm, czyli jak zastosujesz 16,0cm nóżki to będziesz musiał podłożyć pod zmywarkę coś o wysokości minimum 3,5cm (by fronty się zgadzały).
@armt: tak. Jestem świadomy, że trzeba będzie podnieść zmywarkę. Ale to nie wydaje mi się trudne.
W ogóle w IKEI mi doradzili kupić nóżki gdzie indziej, bo dostępne i tak mają tylko te standardowe 80 mm.
W ogóle w IKEI mi doradzili kupić nóżki gdzie indziej, bo dostępne i tak mają tylko te standardowe 80 mm.


@ShortyLookMean: W Polsce są dostępne dwa modele nóżek systemowych: niskie 50-65mm (80473806 - które są dostępne tylko u nas i w Finlandii) i standardowe 70-105mm (40205599).

W Europie wysokie nóżki 90-140mm (10265518) są dostępne tylko w Niemczech, Holandii i Belgii.
@armt: Planner pozwolił mi mi wybrać 102.678.95, ale na miejscu usłyszałem, że dostępne są tylko 402.055.99, a te moje trzeba będzie ściągnąć z innego sklepu, a z tym podobno ciągle zdarzają się problemy. I po prostu radziła kupić nóżki u konkurencji razem z cokołem takim jak potrzebuję.
@ShortyLookMean: Capita 102.678.95 jest nóżką ozdobną (czyli nie zastosujesz cokołu).

W Polsce jest ich 1558 sztuk:
- Wrocław - 333,
- Bydgoszcz - 216,
- Katowice - 203,
- Gdańsk - 164,
- Lublin - 153,
- Szczecin - 148,
- Kraków - 119,
- Warszawa Janki - 104,
- Łódź - 47,
- Warszawa Targówek - 40,
- Poznań - 31.

Z wyższych cokołowych masz np. Würth w 8 rozmiarach