Wpis z mikrobloga

Chciałbym na swoim koncie IKE w BOSSA zainwestować w polską giełdę (w giełdy zagraniczne inwestuję na zwykłym koncie. W IKE chcę w polską giełdę). Sęk w tym, że nie mam wiedzy o konkretnych spółkach i nie zamierzam tego śledzić (nie mam czasu na to, żeby być na bieżąco), więc naturalnie szukam ETF.
Co sądzicie o ETF na polską giełdę takich jak "BETA ETF mWIG40TR" lub "BETA ETF WIG20TR"?
Ciężko znaleźć jakieś informacje na ten temat (oprócz artykułów pisanych na zamówienie).
#giela #inwestowanie #ike #etf #wig20
  • 8
@radekr: chodzi o to, że w zagraniczne już inwestuję i to dużo bardziej. IKE to jedyne konto, które prowadzę w PLN, a w polską giełdę też chciałem zainwestować. Myślę, że nasz kraj mocno się rozwinie w nadchodzących dekadach. A IKE to właśnie inwestycja z długim horyzontem czasowym.
a w polską giełdę też chciałem zainwestować


@siergiejafganov: Dlaczego? Polska giełda to poniżej 1% kapitalizacji rynków światowych.

Myślę, że nasz kraj mocno się rozwinie w nadchodzących dekadach


@siergiejafganov: No dobra ale dlaczego uważasz, że to ma bezpośredni wpływ na wycenę indeksów giełdowych?
Czy analogicznie twierdzisz, że przez ostatnie kilkanaście lat Polska się nie rozwijała/cofnęła w rozwoju? Skoro WIG20 tak kiepsko wypadł?

Co powinienem kupić (ETF)?


@siergiejafganov: Nie ma sensownych