Wpis z mikrobloga

Hej Miraski poleci ktoś jakieś nowe auto do 100k (max 110k, wolałbym 100 ale jak nie będzie wyboru to może być max do 110) dla osoby o wzroście prawie 2m (dokładniej to 194), wiem, że to dosyć mało w dzisiejszych czasach, ale no więcej nie chcę dawać. Z wygód jedyne co mnie interesuje to android auto i czujniki z tyłu (reszta może być bieda wersją), ale najważniejsze, aby przy takim wzroście fotel był w miarę w miarę wygodny.
O to czym jeździłem i o ile miejsce na głowę jest okej, to po jeździe testowej plecy mi odpadały.
KIA Stonic, Dacia Sandero Stepway, VW Troc, Skoda Kamiq, Seat Arona, Hyundai Bayon, jeszcze w kolejce czeka Hyundai Kona
Tutaj modele które odpadają bo się nie mieszczę przy maksymalnym obniżeniu siedzenia: Fiat Tipo, Skoda Fabia, wszystkie Ople jakie są możliwe, Toyota Corolla, Toyota Yaris Cross, KIA CEED (to akurat jest śmieszne bo moje poprzednie auto to kia ceed i tam się mieściłem, ale w nowej już nie xD)
Generalnie auta grupy PSA odpadają ze względu na gówno silnik 1.2PT który #!$%@? się po 50k km, ze względu na pasek rozrządu w oleju.

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś propozycje to będę wdzięczny. Pozdrawiam.
#motoryzacja #samochody
  • 9
Generalnie auta grupy PSA odpadają ze względu na gówno silnik 1.2PT który #!$%@? się po 50k km, ze względu na pasek rozrządu w oleju.


@mikorys: jeśli auto ma być nowe, to z tego co wiem oni tego PureTecha ostatnio zapdejtowali i nie ma już tego rozpuszczającego się paska. Z drugiej strony za 100k to i tak zapomnij.

Nie polecam też Passata/Superba, jeśli chciałbyś kilkulatka. Miejsca pod dostatkiem, ale pozycja za kierownicą
@SuperBasshunters: Suzuki sprawdzę, rzeczywiście Viatra wygląda na dużą, w sumie elantra też jest myślą, sprawdzę :)

to z tego co wiem oni tego PureTecha ostatnio zapdejtowali i nie ma już tego rozpuszczającego się paska. Z drugiej strony za 100k to i tak zapomnij.


@bidzej: Jakieś źródło tych rewelacji?
Bo generalnie, to C3 Aircross jest stosunkowo spore i się w nim mieszczę, a do 100k można wyrwać coś z placu jeszcze.
Jakieś źródło tych rewelacji?


@mikorys: niestety Instytut Danych z Dupy. Jednak te aktualnie w sprzedaży nadal mają pasek, łańcuszek ma wejść w tym roku, razem z hybrydami MHEV.