Wpis z mikrobloga

#anglia #praca #pracazagranica

Witam.

Postanowiłem, że w czasie wakacji chce wyjechać za granice pracować oraz poznawać język #angielski. Wybór padł na #manchester, dlatego że moja kuzynka ma tu kuzyna, który wynajmie mi pokój. Rozczytywał się na temat tego typu wyjazdów i większość odpowiedzi to, że prace należy szukać na miejscu. Mam do Was parę pytań. Mam nadzieje, ze rozwiejecie moje wątpliwości.

1. Jakiej pracy mogę oczekiwać?

2. Gdzie powinienem zacząć szukać? Może jeszcze w Polsce przez internet?

3. Czy powinienem zabrać coś ważnego ze sobą?

4. Ile dziennie powinienem oczekiwać zarobku, czyli jaka jest minimalna jak na mój wiek?

Mam 18 lat, język przeciętny. Jadę po to aby się doszkolić.

Jestem przygotowany do tego, że mogą być to wakacje na własny koszt, a nie czysto zarobkowe.

Ps. Z góry dziękuje za pomoc.
  • 7
@Siwy1996: zarobisz 5,03 na godzine, placa minimalna, ona wzrasta po 21 roku zycia na 6,35. Wiec jezeli myslisz o tym, ze sobie dorobisz i odlozysz to mozesz sie mocno przelicyc.

A praca: najlepiej zarejestrowac sie w agencjach (nie wiem jak to w Manchesterze wyglada, czy jest ich duzo). Mozesz sprobowac na gumtree, ale tam nie ma za duzo ofert. Spojrz tez na strone leeds-manchester.com, moze cos znajdziesz.
@Karol4722: Mógłbyś zalinkować chociaż do jedengo filmu gdyż nie widzę nic interesującego?

@Vampiremoon: Jest jakąś lista polecanych agencji czy coś w tym stylu?

Te National Issurance Nubmer z tego co przeczytałem wyrabia się go dopiero na miejscu i wtedy kiedy ma się pracę (potrzeba dokument potwierdzający zatrudnienie oraz rachunki za mieszkanie). Hmmm, czyli będę musiał z tym kuzynem podpisać jakąś umowę o wynajęcie pokoju?

@NieznanyAleAmbitny: Dzięki wielkie. Już jestem