Wpis z mikrobloga

Pastaowujkufoliarzu: wejdą te kredyty na 2% to zaraz się wygeneruje 30k x 800k PLN i taka ilość gotówki musi oznaczać wzrost cen!

Rzeczywistość:
W styczniu br. w porównaniu ze styczniem 2022 r., na rynku kredytów mieszkaniowych odnotowaliśmy ogromny spadek zarówno liczby (-63,1%) jak i wartości udzielonych kredytów mieszkaniowych (-65,2%). W styczniu 2023 r. średnia wartość udzielonego kredytu mieszkaniowego wyniosła 329,17 tys. zł i była niższa w ujęciu rocznym o -5,7%.

Czyli żadne 30k x 800k, tylko bardziej ~350-400k.

#nieruchomosci #mieszkanie #kredythipoteczny
  • 7
@haha123 11-13k netto co to jest na parę? Dwie średnie krajowe? Dwa, i tak lepiej wziąć tego więcej niż mniej, skoro głupie obligacje płacą 15%+, a koszt kredytu 2% zasponsoruje reszta społeczeństwa.
Ja team spadki a i na warunki tego kredytu się nie łapię, ale oceniam to realnie. Brałbym pod korek jakbym spełniał warunki.
średnia wartość udzielonego kredytu mieszkaniowego wyniosła 329,17 tys. zł


@haha123: No tylko ciekawe jaka jest średnia wartość wkładu. Sam jakbym brał kredyt to raczej takie jakieś 200k max, bo mam gotówkę. A w tym programie jest limit wkładu, więc nie mogę wziąć np. 200k kredytu i dołożyć powiedzmy 900k gotówki.

Program jest kierowany do gołodupców z bardzo wysokimi zarobkami XD
Program jest kierowany do gołodupców z bardzo wysokimi zarobkami XD


@mickpl: Bo nie ma sensu wrzucać wkładu własnego do kredytu, który częściowo spłaca państwo a obligacje i lokaty są na takim poziomie. Sam spróbuje skorzystać z "mieszkanie bez wkładu własnego" i ani złotówki nie dać jak się uda.