Wpis z mikrobloga

@ArtBrut: Jak dodamy do tego zamykanie przejść ze względu na bezpieczeństwo państwa i wczorajszą wypowiedz Stoltenberga że Polska i tak konkretnie wskazał na Polskę zostanie zaatakowana to NATO będzie jej bronić to robi się nieciekawie
@mial85:

Jak dodamy do tego zamykanie przejść ze względu na bezpieczeństwo państwa i wczorajszą wypowiedz Stoltenberga że Polska i tak konkretnie wskazał na Polskę zostanie zaatakowana to NATO będzie jej bronić to robi się nieciekawie


Tyle mi wpadło, że powtórzył gwarancje bezpieczeństwa NATO dla Polski i innych sojuszników. Był u nas, to mówił o nas. Nie siej paniki
Nie zeby to sie dało objechac poboczem. Owszem, nie rowerkiem, trzeba staranowac plot z siatki i pare metalowych slupkow. Sadze ze kazdy UAZ kosztem pogiecia zderzaka to zrobi. A BWP to maksymalnie sie porysuje. Kolejne pojazdy spokojnie beda mogly pocisnac za nim bez wysiłku.
Efekt? cała kolumna pojedzie pol minuty dluzej, bo musi zwolnic do tego łuku i tyle.. Faktycznie zabezpieczenie.

Co innego jak by w polu sie ciagnely takie zapory: https://logbuch-schweiz.net/wp-content/uploads/ReduitHangar-header1.jpg
@Thorkill prosta logika, stal jest śliska, asfalt gładki. Przepchniesz takiego stalowego jeża nawet osobówka podczepiając linke. Betonowy troche gorzej ale poradzi sobie z nim większość pojazdów wojskowych zaczynając od ciężarówki. przy sprawnej akcji po 20 min kolumna jedzie dalej. Nawet sam Girkina śmiał się z betonowych jeży które ruscy stawiali na Donbasie, lemiesz na czołg i przepchasz wszystko.

inna sprawa jakby to był zbrojony beton wypuszczony głęboko w ziemię, to już może
Nie przepchniesz bo w ostatnim rzędzie stoją jeże żelbetowe.


@Thorkill: wiesz, że to stalowe gówno można po prostu przenieść? 2 osoby bez żadnego problemu to podniosą i rzucą na pobocze. A te gwiazdobloki po asfalcie przeciągniesz dowolną ciężarówką. Zwłaszcza, że wystarczy przesunąć jeden by droga była przejezdna, lub 2 by całkowicie ją odblokować. To jest do wyczyszczenia w jakieś 10 minut XD
wiesz, że to stalowe gówno można po prostu przenieść?


@KaiserBrotchen: A jak ta zapora będzie pod naszym ogniem karabinowym? Ostrzał broni strzelecki plus dwa moździerze no i co Rosjanie będą tam ciężarówkami pracować?
Fajnie też że wypowiadacie się wszyscy na ten temat z taką pewnością chociaż pojęcia zielonego nie macie ile ważą te żelbetowe jeże które chcecie "linką przeciagać".
@Thorkill: te zapory są super proste do usunięcia przez dźwig (wektor siły do góry) na każdej powierzchni
ale wszystkie jeże, piramidki, kozły hiszpańskie stają się problemem gdy chcesz je przesunąć na miękkiej ziemi jeden koniec się zakopuje, inne wystają i prują Ci burty, rozwalają gąsienice etc.

na bardzo utwardzonej powierzchni - jak asfalt albo beton, czołg z lemieszem (a takich w wojskach "radzieckiego wzoru" jest dosyć sporo) usuwa to praktycznie nie
te zapory są super proste do usunięcia przez dźwig (wektor siły do góry) na każdej powierzchni


@Fearaneruial: Oczywiście ze można je łatwo usunąć. Jak nikt nie przeszkadza. Natomiast czy sforsowałby ją czołg T-72 z lemieszem, z marszu? Moim zdaniem nie. Przesunięte stalowe elementy wklinowałyby się w te żelbetowe jeże stojące z tyłu, tworząc górkę żelastwo efektywnie uniemożliwiającą dotarciem lemieszem pod same żelbetowe elementy. Elementy których masy tutaj nikt nie zna.
Fajnie też że wypowiadacie się wszyscy na ten temat z taką pewnością chociaż pojęcia zielonego nie macie ile ważą te żelbetowe jeże które chcecie "linką przeciagać".


@Thorkill: niewiele. Widać na zdjęciach, że one są małe, więc waga to 1,5 tony. 3 tonowe są większe. Zresztą po co ja z tobą dyskutuję, jak ty jesteś pisowskim trollem i bronisz ich każdej nawet najbardziej debilnej decyzji.
Zresztą po co ja z tobą dyskutuję, jak ty jesteś pisowskim trollem i bronisz ich każdej nawet najbardziej debilnej decyzji.


@KaiserBrotchen: Brak argumentów więc zaczyna się ad persona. Standard. A ta decyzja mnie ani ziębi ani grzeje. Mam ją kompletnie gdzieś. Dziwi mnie tylko że nagle tylu speców od zapór saperskich się tu objawiło.
@Thorkill: To nie jest żadna zapora saperska, tylko zwyczajny gwiazdoblok betonowy. Zaprojektowane do użytkownia w falochronach.
Umieszczenie takich zapór na asfalcie jest śmieszne. Nic one nie dadzą. To jest czysta propaganda.

Brak argumentów więc zaczyna się ad persona. Standard. A ta decyzja mnie ani ziębi ani grzeje

Ty się pojawiasz za każdym razem, gdy ktoś śmie skrytykować MON. Samemu nigdy ich nie krytykujesz. To, że jesteś politycznym trollem wie każdy.
@SoplicaTadeusz

Okej w takim razie przyjmijmy teorytyczne, że grozi nam wojna i rząd się jej spodziewa. Czy jedną z rzeczy, które powinni zrobić nie jest umocnienie granicy? Oczywiście, że takie zapory nikogo na długo nie powstrzymają ale zgadnij co? One nigdy nie miały takiego zadania. Sensem czegoś takiego jest opóźnienie pierwszego uderzenia co na poziomie taktycznym może mieć ogromne znaczenie. Właśnie chociaż te pół godziny, które Iwany spędzą na pozbywaniu się tego