Wpis z mikrobloga

To będzie trochę kontrowersyjne ale nie lubię jak kreuje się biednych ludzi na tych z założenia dobrych a im więcej masz pieniędzy tym bardziej jesteś bezdusznym kapitalistą czy coś takiego. Z moich doświadczeń jest raczej przeciwnie.

Rozwoziłem kiedyś pizze, zawsze jechanie do biednych rejonów miasta to był mój ból dupy ale nie przez napiwki (których prawie nikt nie daje xD) a przez to, że spotkać się tam z chamstwem było dużo łatwiej. W czasie 7 miesięcznej pracy miałem 4 telefony gdzie ktoś mnie albo wyzywał albo groził. Zawsze z #!$%@? kamienic.
Czytałem sobie kiedyś askreddit gdzie ktoś pytał dostawców o ich przygody i ci dostawcy z USA wypowiadali się bardzo podobnie. Im biedniejsi ludzie tym większe chamstwo.

Kolejny przykład jak chodziłem do gimnazjum to często po szkole siedziałem w urzędzie miejskim czekając aż tata skończy pracę, żeby pojechać z nim samochodem do domu. Obok był sekretariat gdzie przychodzili mieszkańcy z problemami. Tak samo poziom buractwa i oczekiwań od ludzi na zasiłkach czy w wybudowanych na granicy miasta blokach socjalnych był niesamowity (w ogóle inny temat ile szalonych ludzi codziennie spamuje urząd swoimi wizytami).

Teraz wystarczy wejść na facebooka. Widać, że na stronie miasta najaktywniejsze są grupy ludzi tych biedniejszych. Jakieś młode matki z dziećmi, lokalne sebastiany itd. i tam leje się tyle hejtu.

W Maju Urząd ogłosił że prywatny przedsiębiorca będzie sposnorował wyjazd dzieci uchodźców na kolonie i można się zgłaszać tu i tu.
Poziom nienawiści jaki się wylał w komentarzach od ludzi którzy "potrzebują bardziej" to była tragedia. Rzygać się chciało to czytając i tylko mi przyszło do głowy jak cienka musi być granica żeby takich ludzi przekonać do fizycznej agresji wobec niewinnych ludzi.

Oczywiście chcę dodać, że mówię tu o proporcjach nie że każdy biedny to od razu cham. Rozumiem też, że dużo łatwiej być miłym i uprzejmym jak ma się wygodne życie niż jak mieszkasz w klatce gdzie słychać jak sąsiad oddycha obok a do pracy chodzisz do magazynu gdzie szef to typowy Janusz.
Po prostu z moich doświadczeń jakby miała wynikać zależność pomiędzy pieniądzmi a charakterem to im biedniejszy tym bardziej chamski człowiek a nie odwrotnie.

#ukraina #polska #zalesie #przemyslenia #patologiazewsi
  • 27
@wiemwiecejnizty: ale widzisz dlaczego nie odnajdujesz się w rozmowie? Od razu lecisz strasznie emocjonalnie i co ciekawsze nawet zakladasz sobie rzeczy o mnie, na które specjalnie poświęciłem ostatni akapit bo wiedziałem że ktoś z tego tekstu wysunie złe wnioski. A ty mimo tego to zrobiłeś i piezesz że rozpatruje sytuację zero jedynkowo

Więc nie wiem czy nie przeczytałeś czy przeczytałeś bez zrozumienia. Ale wniosek taki że musisz ogarnąć jak rozmawiasz.

Z
@Kantar: CZŁOWIEKU, TY COŚ ZMYŚLASZ O JAKIEJŚ MITYCZNEJ KREACJI BIEDNYCH LUDZI, KTÓRA W RZECZYWISTOŚCI NIE ISTNIEJE.

O CZYM TY CHCESZ DYSKUTOWAĆ SKORO ZAKŁADASZ JAKIEŚ CHORE TEZY NA PODSTAWIE SWOICH DOŚWIADCZEŃ?

Jesteś nienormalny?
Tak sam sobie zasłużył bo zamiast chodzić do szkoły powinien był przyjąć blackpill i frustrować się w internecie


@Dazo: Ty już #!$%@? nie wiesz co piszesz. Co to znaczy przyjąć blackpill?

Branie na poważnie tego że niski facet to nie człowiek to już sroga projekcja bo ten żart


A kto ci powiedział że to żart? Podaj przykład albo stul mordę.