Wpis z mikrobloga

Chcę kupić laptopa do domu. Takiego "stacjonarnego", który nigdy mieszkania nie opuści. Ma to być sprzęt do grania (o ile budżet, którym dysponuje na to wystarczy). Niestety z obiegu jeśli chodzi o komputery/laptopy wypadłem jakieś 20 lat temu stąd nie mam pojęcia co kupić. Budżet jakim dysponuję to 5000 zł (no może z 5% procent więcej). To co mnie interesuje to przynajmniej 512GB dysku twardego, przynajmniej 16GB RAM, dedykowana karta graficzna i musi być fabrycznie nowy - tzn. nie chcę, żadnego poleasingowego, etc.
Czy moglibyście coś zaproponować z dostępnych sklepów online?

#komputery #laptopy #laptopygamingowe
  • 7
@lubie-solnik: Laptopa do "wynoszenia z domu" mam służbowego HP G4 - który z racji wykonywanej pracy jest mocno pocięty przez policy security. Stacjonarki nie chcę ponieważ nie będę mógł nosić jej po domu pomiędzy pokojami.
5000 zł (no może z 5% procent więcej). To co mnie interesuje to przynajmniej 512GB dysku twardego, przynajmniej 16GB RAM, dedykowana karta graficzna


@nawi:

Dysk SSD zazwyczaj warto wsadzić od razu jakiś szybszy 1TB (zazwyczaj lapki gamingowe mają miejsce na 2szt), bo producenci montują w środku takie średnie dyski.

RAM też różnie bywa - ten fabryczny często jest wuja warty.

Cos tego pokroju jest bardzo spoko: https://www.pepper.pl/promocje/laptop-gigabyte-g7-ke-52ee213sd-173-i5-12500h-16-gb-512-gb-rtx-3060-144-hz-w-morelenet-646509 lub ewentualnie każdy model