Wpis z mikrobloga

Nawet 11zł za godzinę postoju w strefie parkowania w krakowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://www.krakow.pl/aktualnosci/268722,26,komunikat,zmiany_w_obszarze_platnego_parkowania.html

Oczywiście pewne rzeczy pozostają bez zmian...

Radni nie zgodzili się na podniesienie opłaty miesięcznej dla krakowian, mieszkających w strefie. Tak jak do tej pory mają płacić 10 zł miesięcznie.


#krakow #motoryzacja
Catmmando - Nawet 11zł za godzinę postoju w strefie parkowania w krakowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)...

źródło: 4

Pobierz
  • 32
@Catmmando: Ceny parkowania mają być takie, żeby zawsze dało się znaleźć wolne miejsce. Obecnie w strefie A 12-16 zawsze szukam po 20 minut, więc to znaczy, że ceny są za małe.
Natomiast boli mnie, że znowu nie mieli odwagi włączyć strefy w niedzielę. Dalej nie będzie dało się pojechać do centrum po cokolwiek.

Edit: Teraz dopiero czytam, że dla Krakusów zmiany są dopiero w przypadku drugiej i trzeciej godziny po 1
@JaNieGej: ale weź Ty się może #!$%@? od Krakowian i niech sobie zrobią w swoim mieście takie zasady jak im pasuje. Jak im się nie podobają zmiany to mogą se wybrać konfederacje do władz i ona im zrobi darmowy parking w całym mieście.
@Catmmando: ale co to właśnie źle ze mieszkańcy będą mieli za pół darmo te miejsca? To trochę obala mit o zakazie samochodów prawda? Mieszkańcy centrum tez maja mieć prawo samochód i mieć go gdzie postawić, a nie ktoś sobie przyjedzie rano i cały dzień zajmuje takie miejsce parkingowe. W Barcelonie chociażby są miejsca tylko dla mieszkańców i nikt inny nie ma prawa tam stanąć, to tez lewack… ekhm komunis @Bodhi?
@Catmmando: o co w ogóle chodzi z tym krakowem.. chcą #!$%@?ć samochody z całego miasta to raz, i teraz jeszcze najdroższe strefy płatnego parkowania.. Taki dużym problem tam jest ze studentami, liczbą mieszkańców na km2?
Nigdy w krakowie nie byłem dlatego pytam.
"opłatami z dupy" a to teren parkingowy jest za darmo? miasto musi utrzymać samochodziarza i nawet nie może pobrać opłaty bez splakania się. jeśli ci się nie podoba, załóż swój parking i uczyń go darmowym.


@czajnikowy-jezdziec: To akurat bzdura.. kierowca płaci podatki we wszystkim, w paliwie, kupując części, mandaty itd. Więc jakie za darmo? Kierowców się #!$%@? na kasę na każdym kroku. Poza tym możliwość dojazdu gdzieś samochodem wpływa na to
@JaNieGej:

A na poważnie to obudźcie się i zacznijcie coś robić z tymi ograniczeniami, opłatami z dupy itd.

Kto ma robić? Mieszkańcy? Oni maja to gdzieś a nawet są za, bo więcej miejsc do parkowania będzie i słusznie. Tez jestem za. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@r5678: ziomek, jak Ty kupujesz części do auta to Kraków nic z tego nie ma, bo płacisz VAT, który idzie do centralnego skarbca. Gadanie o tym ile to się już napłaciłeś podatków zostaw sobie. Jakbym rządził Krakowem to bym dał cenę 21,37zł żeby zobaczyć jak dziadom lecą kremówki z dupy. Jestem za wyrzucaniem aut z miast, albo ktoś mieszka w Krakowie i sobie korzysta albo mieszka pod Krakowem i niech tam
Jestem za wyrzucaniem aut z miast, albo ktoś mieszka w Krakowie i sobie korzysta albo mieszka pod Krakowem i niech tam pod Krakowem wydaje te swoje drogocenne pieniądze.


@johny_johny: ale dzbanie wiesz że mieszkańcy Krakowa też mają samochody. To że ty masz ochotę tracić swoje życie w komunikacji miejskiej nie oznacza, że inni też tego chcą. Może ustalimy opłaty za twoje zajmowanie miejsca na przystankach w końcu stoisz, a inni też
@CREATE_USER: nie obrażaj pan, a po drugie mieszkańcy Krakowa mają auta i to oni będą jeździć po mieście. Reszta niech zostanie tam gdzie jest, czyli pod Krakowem i niech przyjeżdża w niedzielę zostawić pieniądze w mieście albo na piechotę niech dyma. ( ͡ ͜ʖ ͡) widocznie Kraków celuje w bogatszy target a nie takich dla których problemem jest wydać 11zł za godzinę.