Wpis z mikrobloga

@itolek100: bralem z wlasna firma na odbiorze, wskazali wszystko i udalo sie wymusic poprawki tam gdzie normy byly przegiete, takze polecam, ale tylko wlasne firmy, te polecane przez dewelopera sa przez niego oplacane :>
  • Odpowiedz
@itolek100: niech by i 2 tysie kosztował. Jak zna się na rzeczy to Ci znajdzie co trzeba poprawić i nie będziesz musiał sam tego odkrywać po 5 latach.
  • Odpowiedz
@itolek100: Tym bardziej. Sam termowizji nie ogarniesz, lasera też sobie pewnie nie kupisz, a część usterek ciężko byłoby wypatrzeć mając tylko poziomicę. Najgorsze co się może stać, to dasz 750 zł za potwierdzenie, że mieszkanie trzyma standard i jest poprawnie wykonane.
  • Odpowiedz
@itolek100: No ja oprócz termowizji miałem wszystko to samo za 300 zł w Trójmieście. A termowizja przy nie działającym jeszcze ogrzewaniu w mieszkaniu deweloperskim to i tak chyba bez sensu :D
  • Odpowiedz
@itolek100
550zl, pełen pakiet. Ale to miasto powiatowe. Nie było nic poważnego jedynie w jednym miejscu na łacie 2m na posadzce było powyżej 4mm więc to szlifowali później, w jednym rogu na kątowniku się też nie zgrywało to mi później też wyrównali te ścianę a resztę ścian to sam byłem w szoku bo praktycznie do oka wszystkie na poziomicy.
  • Odpowiedz
@itolek100: polecajka ode mnie, bo nie wiem czy są na to normy, ale potem jest kupa.
Weź ze sobą baniak 5-10 l wody i wylej na swoim miejscu postojowym.
U mnie niestety woda dobrze nie spływa i na wysokości drzwi kierowcy robi się kaluża, która zwłaszcza zimą gdy śnieg z chlapacze topnieje jest mega wkurzająca.

Nie wiem czy jakiś inspektor od odbiorów na to zwraca uwagę.
  • Odpowiedz
@itolek100: warto, otrzymasz raport, a deweloper ma to poprawić, bo nie jest zgodne ze sztuką. Masz nawet papier jakbyś chciał się sądzić, jak płacisz tyle tysi za mieszkanie to 750 to nic
  • Odpowiedz
@itolek100: mój tip:
1. Posprawdzaj gniazdka czy dobrze podłączone, czy z nich nie wieje wiatr (serio)
2. Okna czy nie wieje, ale to kamera sprawdza
3. Grzejnik tak samo
4. Ustawienia drzwi wejściowych, uszczelki
5. Sprawdza metraż to też czy nie masz zbyt małego niż na umowie
6. Ciągi wentylacyjne sprawdza
7. Wysokość sufitu itd
8. Sprawdź czy nie czegoś ukruszonego, pękniętego to też mają wymienić itd
  • Odpowiedz
@itolek100: wiesz, mieszkanie swoje kosztuje więc lepiej sprawdzić wszystko dokładnie. Ja brałem typa zajmującego się odbiorami, 500zł jakieś 3 czy 4 lata temu. Wszystko sprawdził, znalazł parę pierdół które od razu poszły w zgłoszeniu do dewelopera i mi naprawiali.
  • Odpowiedz
@itolek100: odbieram mieszkanie za tydzień i z polecenia wzięłam te firmę pewnylokal właśnie. Z tego co widzę po grupie osiedlowej to poprzednie etapy ich polecają, ja się cykam odbierać sama xd
  • Odpowiedz