Wpis z mikrobloga

@bialyodkurzacz: Ale jest tak trochę że starsze (serio starsze) samochody mają większe szyby, węższe słupki i same są mniejsze gabarytowo i jakby go głupio i januszowato nie zabrzmiało to łatwiej w tamtych samochodach orientować się na lusterkach i czujniki/kamery faktycznie tam są zbędne/mniej przydatne.
@everybodykombinerki: Ale też chodzi kwestia bezpieczeństwa. Gruby słupek ci się przy zderzeniu nie zgina się jak patyk. Polaczki w komentarzu popłakały się na temat martwego pola, czujnika i że nie każdego stać na nowoczesne auto. #!$%@? bierze się w najem albo w leasing. Niestety admin strony usunął komentarz, bo zjechałem boomera od góry na dół że nie mam prawa wyzywać się od najgorszych,
@bialyodkurzacz: bo janusze nie rozumieją do czasu aż im ktoś nie zajedzie drogi bo ich nie zauważy i nie skasuje im Punto,
czujniki martwej strefy są zayebiste, im więcej osób je ma tym bezpieczniej też dla tych którzy ich nie mają,

to tak samo jak "po co światła na tym rondzie, przecież każdy kto ma prawo jazdy wie jak tutaj jechać, he he",
ale jak dostanie strzała w bok od kogoś
@bialyodkurzacz: co zrobisz? nic nie zrobisz,

z tą martwą stref to też taka sytuacja, że często wymuszający nie ma świadomości, że wymusił, zmienił pas komuś przed maską, itd.. bo większość osób przyhamuje, przeklnie i jedzie dalej,
i taki dziad to sobie myśli, że wszystko ogarnia i żadne czujniki mu nie potrzebne a się okazuje, że w miesiącu 5 razy by spowodował kolizję ale to innym udało się jej uniknąć
@SpalaczBenzyny: Sam posiadam auto bez czujnika, ale rodzice mają i serio wiele razy mnie uratowało przed skasowaniem auta komuś. Bo poatrzyłem jak to janusze radziły "przez ramię". Dobra czysto, rura, a tu nagle auto. A tak piszczy przerywanie, to jest auto. Znika dźwięk, patrzę w lusterka i do przodu. Ale janusze mają lament o Dacię, #!$%@? zwykłe normalne auto, a pewnie w latach 90 o takiego dustera, logana by się spuszczali
@bialyodkurzacz: grupy na FB to straszny rak. Dołączyłem do grupy dacii i po 2 tygodniach musiałem to to wyłączać bo się nie dało. Poza jakimś znikomym procentem wartościowego contentu masz przepychankę zaślepionych fanatyków marki/modelu i ludzi, którzy uznają tylko klasę premium i przyłażą ponabijać sobie bekę. Ani pierwsi ani drudzy nic sensownego nie wnoszą, a odpowiadają za większość treści. Szkoda zdrowia i nerwów.

Jakbym miał kupować nowe auto obecnie, to Dacie.
@bialyodkurzacz: No ja rozumiem, że kiedyś te słupki były śmieszne. Z tym, że ja teraz nie porównuję golfa 2 (szklarnia) do golfa 8, tylko auta sprzed kilku lat do dzisiejszych. Sam jeżdżę golfem 7 i po prostu mam bekę, jak widzę np. nowoczesne mazdy 3, w których jest normalnie ciemno, bo z tyłu prawie nie ma okien. W tym aucie nic nie widać z tyłu, po przekątnej, co ma znaczenie np.
@everybodykombinerki: grubość innych słupków - oprócz A - ma znaczenie marginalne. W takiej sytuacji z równoległą drogą rowerową czy tramwajem raczej mało kto ogląda się przez ramię. A nawet jeśli to do sprawnego ogarnięcia sytuacji nie potrzeba widoku panoramicznego. Wyobrażasz sobie jak jeżdżą kierowcy ciężarówek?
Nie wiem z czego masz bekę w kwestii mazdy 3 czy innych dobrze wyglądających aut, ale fajnie że dobrałeś sobie samochód który bardziej odpowiada twoim preferencjom